11:37 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal du straipsnius dėl vartotojų komentarų politiko paskyroje ir plakato, kuris buvo įrengtas mitinge Vilniuje

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovas Tomas Vytautas Raskevičius pažadėjo apskųsti Lietuvos generalinės prokuratūros sprendimą, kuri nepastebėjo neapykantos kurstymo politiko atžvilgiu.

  "Prokuroras teigia, kad mano atžvilgiu išsakytas komentaras "akmenim uzmetysiu jei pamatysiu" yra "aštrus, neetiškas, įžeidus ar žeminantis bei viešai matomas, tačiau negali būti vertinamas kaip kurstantis smurtą ir diskriminaciją ar skatinantis neapyakntą", be to "kalbamo komunikacijos aktu neskatinama kaip nors diskriminuoti homoseksualus kaip žmonių grupę ar jokius atskirus asmenis, skiriamus seksualinės orientacijos pagrindu, nekurstoma prieš juos smurtauti ar fiziškai su jais susidoroti. Šis komunikacijos aktas socialinio tinklo vartotojų atžvilgiu nelaikytinas skatinamuoju ir negali būti sėkmingas ar nesėkmingas. Šiuo komunikacijos išsakoma asmeninė nepakanti nuomonė apie kitą konkretų asmenį", — parašė jis savo Facebook paskyroje.

  Raskevičius klausia, kas apgins LGBT žmones nuo viešų raginimų smurtauti.

  Anksčiau buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal du straipsnius dėl vartotojų komentarų politiko paskyroje ir plakato, kuris buvo įrengtas mitinge Vilniuje. Buvo manoma, kad žinutės gali viešai kurstyti neapykantą, raginti smurtauti ir fiziškai susidoroti su politiku dėl jo seksualinės orientacijos. Pareiškime Raskevičius nurodė, kad plakato tekste yra raginimas susidoroti su deputatu dėl jo seksualinės orientacijos.

  Be to, kai kurie Seimo nariai bando pasiekti Raskevičiaus atsistatydinimą iš komiteto vadovo pareigų. Peticija dėl jo nušalinimo surinko daugiau nei 300 tūkstančių parašų. Peticijoje teigiama, kad komiteto pirmininkas kai kurių grupių teises iškelia aukščiau už kitas ir tik jomis rūpinasi. Seimo valdyba teigė, jog nėra jokių požymių, rodančių, kad Raskevičius prastai vykdo komiteto vadovo pareigas.

  Dar šia tema

  Nubaustas vilnietis, Facebook'e raginęs susidoroti su Tomu Raskevičiumi
  Maldeikienė apkaltino Karbauskį priekabiavimu prie Raskevičiaus
  Seimo valdyba aptarė prieš Raskevičių surinktus parašus
  Raskevičius kreipėsi į prokuratūrą dėl išpuolių prieš homoseksualius asmenis
  Tegai:
  LGBT, Seimas, Lietuvos generalinė prokuratūra, Lietuva, Tomas Vytautas Raskevičius

  Svarbiausios temos