01:54 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Kariuomenė turi medicininius pajėgumus, susietus su karinių vienetų medicinine priežiūra, kurie leistų mažinti krūvius tiek savivaldybėms, tiek šeimos gydytojams

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu, aptarė vakcinavimo klausimą Lietuvos kariuomenėje, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Kariuomenės vadas pateikė vertinimą ir pasiūlymus dėl centralizuoto vakcinų skyrimo Lietuvos kariuomenei, prasidėjus visuotiniam vakcinavimui. 

  Президент Литвы Гитанас Науседа на встречи с министром обороны Арвидасом Анушаускасом и командующим Вооруженными силами генералом-лейтенантом Вальдемарасом Рупшисом
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu

  Rupšys informavo, kad kariuomenė turi medicininius pajėgumus, susietus su karinių vienetų medicinine priežiūra, kurie leistų mažinti krūvius tiek savivaldybėms, tiek šeimos gydytojams. 

  Pasak kariuomenės vado, kariai būtų vakcinuojami pagal kariuomenės vado nustatytus prioritetus, būtų išlaikomas organizuotumas ir kritinių užduočių vykdymas bei rizikos valdymas.

  Kaip pažymėjo šalies vadovas, kariuomenės vienetų karinis rengimas ir kovinė parengtis neturi nukentėti dėl vakcinavimosi principų. 

  "Reikia ieškoti lankstumo esančioje sistemoje ir užtikrinti, kad Lietuvos kariuomenės vakcinavimas vyktų užtikrinant jos aukščiausią parengtį", — pabrėžė Nausėda.

  Susitikime kalbėta apie pradedamą atnaujinti Nacionalinę saugumo strategiją, kurios parengimo darbo grupei vadovauja krašto apsaugos ministras Anušauskas. Prezidentas taip pat aktyviai įsitrauks į strategijos atnaujinimo procesą tiek teikdamas pasiūlymus, tiek vėliau ją derinant Valstybės gynimo taryboje.

  Президент Литвы Гитанас Науседа на встречи с министром обороны Арвидасом Анушаускасом и командующим Вооруженными силами генералом-лейтенантом Вальдемарасом Рупшисом
  Lietuvos prezidento susitikimas su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu

  "Peržiūrint strategiją svarbu atliepti valstybės visuotinės gynybos principus ir užtikrinti civilinių institucijų, privataus sektoriaus ir visuomenės įtraukimą į nacionalinį saugumą ir pasirengimą gynybai. Būtina išlaikyti dėmesį konvencinėms grėsmėms, gynybos pajėgumų stiprinimui ir kolektyvinio saugumo įsipareigojimų didinimui. Reikėtų nepamiršti ir valstybės atsparumo dėmens bei valstybės strateginių rezervų vystymo", — akcentavo prezidentas.

  Diskusiją apie Nacionalinio saugumo strategiją gruodį inicijavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK). Krašto apsaugos ministerija su akademinėmis ir analitinėmis institucijomis planuoja organizuoti ekspertinius apskrituosius stalus bei viešąsias konsultacijas.

  Darbo grupei pavesta parengti atnaujintą Strategijos projektą iki birželio 30 dienos Nacionalinio saugumo strategiją tvirtina Lietuvos Respublikos Seimas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuva pateko į daugiausiai vakcinuotų Europos Sąjungos šalių dešimtuką, taip pat tapo pirma pagal gautų ir panaudotų vakcinų santykį. Lietuvoje pirmąją vakcinos dozę paskiepyta 13,7 proc. suaugusių gyventojų, abiem dozėmis paskiepyti 5,7 proc. gyventojų.

  Masinę vakcinaciją nuo COVID-19 planuojama pradėti iki birželio 1 dienos.

  Iš viso nuo pandemijos pradžios užregistruotas 217 865 COVID-19 infekcijos atvejai, mirė 3 594 asmenys.

  Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio pabaigos. Ji taip pat grąžino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus Velykų laikotarpiui — nuo kovo 27 iki balandžio 6 dienos imtinai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Šimašius pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19
  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 800 naujų COVID-19 atvejų
  Rusijoje pradedami COVID-19 vakcinos nosies lašų pavidalu bandymai
  Lietuvoje nuo COVID-19 vakcinuota pusė socialinių paslaugų darbuotojų
  Tegai:
  kariuomenė, Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos