13:08 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sostinėje jungiamos Lazdynų, Karoliniškių bei Naujininkų, Naujosios Vilnios poliklinikos, nauja struktūra veiklą pradės nuo vasaros vidurio

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Vilniuje Lazdynų polikliniką ketinama prijungti prie Karoliniškių poliklinikos, o Naujininkų — prie Naujosios Vilnios poliklinikos, praneša miesto savivaldybė.

  Tokiam sprendimui trečiadienį pritarė sostinės savivaldybės taryba. Visiškai reorganizuoti įstaigas planuojama per vasarą.

  Pranešama, kad pacientams dėl šių reorganizacijų nesikeis nei šeimos gydytojas, nei paslaugos teikimo vieta, išskyrus tik naujai atsirandančias paslaugas.

  "Norint užtikrinti vienodą paslaugų lygį visose sostinės gydymo įstaigose, aprūpinti jas naujomis medicinos technologijomis ir įranga, užtikrinti kiek galima platesnį spektrą sveikatos priežiūros paslaugų ir sveikatos priežiūros specialistų, kurie garantuotų kiek galima trumpesnį paslaugos laukimo laiką, reikalingi sprendimai dėl įstaigų tinklo pertvarkos", — sakė Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

  Lazdynų ir Karoliniškių poliklinikos

  Medicinos įstaigų vadybos specialistų vertinimu, Lazdynų ir Karoliniškių poliklinikos tik laimės, iš dviejų gydymo įstaigų perėmus stipriausius, inovatyviausius sprendimus, sutelkus geriausius specialistus, o kartu ir finansus bei medicinos išteklius.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tuo tarpu gyventojai ir toliau šalia savo namų turės pasirinktus šeimos gydytojus, gydytojus konsultantus, laboratoriją, gydytojus odontologus, rentgenologinių tyrimų galimybę bei visus kitus specialistus. Kartu jie gaus daug naujų paslaugų, kurių iki šiol Lazdynų poliklinika dėl ribotų finansų, specialistų trūkumo, galiausiai — ribotos infrastruktūros, negalėjo pasiūlyti. Jos bus teikiamos Karoliniškių poliklinikos patalpose. 

  Sujungus Karoliniškių ir Lazdynų poliklinikas naujos įstaigos pacientų skaičius viršys 85 tūkst.

  Naujininkų ir Naujosios Vilnios poliklinikos

  Planus sujungti Naujininkų ir Naujosios Vilnios poliklinikas nulėmė šių įstaigų dydis ir panašumas. Būdamos mažos, abi jos susiduria su panašiomis problemomis teikiant paslaugas gyventojams — trūksta tiek šeimos gydytojų, tiek ir antrinio lygio gydytojų specialistų paslaugų, nes sunku užtikrinti visų reikiamų specialistų visą etatinį krūvį bei apskritai juos pritraukti darbui. Stringa ir šių įstaigų modernizacija, medicininės įrangos atnaujinimas.

  Tikimasi, kad sujungus jas į vieną juridinį asmenį visos šios problemos bus išspręstos, o per tai ir pagerės paslaugų prieinamumas. 

  Numatoma, kad dalis paslaugų (šeimos gydytojų, kai kurių gydytojų specialistų) būtų dubliuojama, tačiau dalis antrinio lygio specialistų teikiamų paslaugų bus koncentruojama vienoje iš teikimo vietų, kur bus sutelkta reikiama medicininė įranga. 

  Tai leis efektyviau panaudoti abiejų įstaigų išteklius, nedubliuoti kai kurių paslaugų bei kai kurių veiklų (pvz., įsteigiant bendrą abiem įstaigoms laboratoriją, apjungiant IT infrastruktūrą bei įkuriant bendrą skambučių centrą), taip pat racionaliau naudoti ribotus finansinius išteklius.

  Numatoma, kad nauja struktūra veiklą pradėtų nuo vasaros vidurio. Preliminarus prisirašiusių pacientų skaičius viršytų 46 tūkst. Šiuo metu abi įstaigos jų turi maždaug po 23 tūkst. 

  Po reorganizacijos veiksiančioje įstaigoje liktų dirbti visas abiejų įstaigų turimas medicinos personalas, kas iš viso būtų apie 90 gydytojų ir tiek pat slaugytojų.

  Dar šia tema

  Vilniuje grąžinamas COVID-19 skyrius, plečiamos vakcinavimo apimtys
  "Litexpo" patalpose įsikurs dar vienas vakcinacijos centras Vilniuje
  Vilniaus miesto taryba pritarė valčių elingo Neries pakrantėje rekonstrukcijos projektui
  Tegai:
  Vilnius

  Svarbiausios temos