01:02 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (378)

  Informacija apie pavojingas kai kurių šią vakciną vartojusių ES pacientų komplikacijas pradėjo pasirodyti kovo mėnesį. Pirmoji pavojaus signalą paskelbė Austrija

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Po vakcinacijos "AstraZeneca" JK nuo kraujo krešulių mirė septyni žmonės, pranešė JK medicinos reguliuotojas, Vaistų ir medicinos paskirties produktų valdyba (MHRA).

  Reguliavimo institucija anksčiau pranešė, kad 30 žmonių Didžiojoje Britanijoje pasiskiepiję "AstraZeneca", susidarė kraujo krešuliai. Smegenų venų sinusų trombozė užfiksuota 22 atvejais, dar aštuoniais — kitų rūšių trombozė. Tačiau MHRA pažymėjo, kad skiepijimo nauda atsveria visus šalutinius poveikius.

  "Iš 30 mūsų pareiškime nurodytų atvejų, deja, septyni (žmonės) mirė", — RIA Novosti cituoja reguliatoriaus žodžius "Financial Times".

  Reguliatorius pažymėjo, kad tokių atvejų, kurie gavo "BioNTech/Pfizer" vakciną, nebuvo užfiksuota.

  Kovo mėnesį pradėjo pasirodyti informacija apie pavojingas komplikacijas kai kuriems pacientams, paskiepytiems ES "AstraZeneca" (atnaujintas pavadinimas — "VaxZevria") vakcina. Pirmoji pavojaus signalą paskelbė Austrija, kur vienam žmogui po vakcinacijos buvo diagnozuota išsėtinė trombozė ir jis mirė praėjus 10 dienų po vakcinacijos, o kitam — po vakcinacijos patekus į ligoninę — plaučių embolija. Po Austrijos informacija apie komplikacijas pradėjo kilti iš kitų Europos šalių. Didžiojoje Britanijoje tokių pranešimų nebuvo, šalyje naudojama vakcina negaminama tose pačiose gamyklose kaip ir Europoje.

  Anksčiau MHRA, atlikusi tyrimą, pareiškė, kad "AstraZeneca" vakcina yra saugi ir rekomenduojama vartoti.

  Kai kurios ES šalys nusprendė dėl atsargumo sustabdyti preparato vartojimą. Tačiau kovo 18 dieną Europos reguliavimo institucija EMA teigė, kad jos ekspertai nepatvirtino, jog "AstraZeneca" vakcina padidina bendrą tromboembolinių komplikacijų riziką. ES reguliavimo institucija patvirtino "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso saugumą ir veiksmingumą, pažymėjo, kad jos nauda ir gyventojų apsauga gerokai nusveria galimą su ja susijusią riziką.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (378)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, mirtis, Didžioji Britanija, AstraZeneca

  Svarbiausios temos