22:49 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Jaunius, jis nematė pagrindo vykdyti nepagrįstų perteklinių pareigūno reikalavimų

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Vilniaus savivaldybės tarybos narys Gediminas Jaunius pasiaiškino dėl naktį kilusio incidento jo namuose.

  Policijos duomenimis, balandžio 3 dieną 02:14 gautas pranešimas, kad Vilniuje, Krivūlės g., bute, triukšmas, garsiai leidžiama muzika. Atvykus policijos pareigūnams rasti 8 asmenys, kuriems buvo surašomi protokolai dėl Administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio "Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas" pažeidimo.

  "Taip, šiąnakt mano kaimynystėje įvyko incidentas ir aš į jį sureagavau. Išgirdęs garsus laiptinėje, išėjau pažiūrėti, kas vyksta. Gyvename saugioje kaimynystėje, tokios situacijos, kaip ši — retenybė, juo labiau — vidury nakties. Didžiąją dalį incidento filmavau telefonu, visą medžiagą, jei jos reikės tyrimui, pateiksiu institucijoms, bendradarbiausiu. Noriu pabrėžti, kad pareigūnams dirbti netrukdžiau, savo pareigomis nesinaudojau, nekonfliktavau — tik uždaviau klausimus pareigūnams, ko pasekoje sulaukiau kvietimo pasitikrinti blaivumą. Įstatymui nenusižengiau, todėl nemačiau pagrindo vykdyti nepagrįstų perteklinių pareigūno reikalavimų, už tai buvau uždarytas į policijos automobilį, vėliau išvežtas į komisariatą pasiaiškinimui", — savo Facebook pasiaiškino Jaunius. 

  Jis pabrėžė, jog įvykį traktuoja kaip galimai perteklinius ir neproporcingus policijos pareigūnų veiksmus, tarnybinių įgaliojimų viršijimą. 

  "Taip, karantino taisyklės galioja visiems. Tačiau visi, pareigūnai taip pat, turime veikti pagal įstatymo raidę, o šiuo sudėtingu laikotarpiu, kuomet visuomenės psichologinė sveikata prastėja, įtampa auga – dar ir turime atrasti žmogiškumo kiekvienai situacijai spręsti", — rašo Jaunius.

  Be to jis pasisakė ir apie pareigūnų veiksmų teisėtumo. Jis parašė, kad "net ir žinodami, jog automobilis yra kruvinas, nedezinfekuotas, prilygsta antisanitarinėms sąlygoms ir tai jie patys patvirtino, vis tiek uždarė mane ir laikė jame beveik pusę valandos". 

  Karantinas galioja iki balandžio pabaigos. Velykų savaitgaliui vėl grąžinti judėjimo apribojimai. Pastaruoju metu naujų COVID-19 atvejų skaičius vėl pradėjo augti.

  Tegai:
  incidentas, koronavirusas, karantinas

  Svarbiausios temos