07:13 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks 10 maisto produktų krepšelis, kurį sudarys konservai, kruopos, aliejus, košės, sutirštintas pienas ir miltai

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Nuo balandžio pradžios nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks pagalba maisto produktais. Apie tai praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Tai jau antroji pagalba šiais metais – maistas nepasiturinčius pasiekė vasario mėnesį, o dalijimas šiemet vyks dar penkis kartus: balandį, birželį, rugpjūtį, spalį ir gruodį. 

  "Šis laikotarpis labai sudėtingas nepasiturintiems ar mažas pajamas gaunantiems žmonėms. Maisto dalijimas yra viena iš paramos formų, tačiau, skirtingai nei piniginės paramos skyrimas, maisto dalijimas negali vykti nuotoliniu būdu, todėl labai svarbu tai daryti saugiai, o tuo pačiu užtikrinti, kad pasiimti priklausančius maisto produktus būtų kuo patogiau", – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

  Antrojo dalijimo metu sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks 10 maisto produktų krepšelis, kurį sudarys kiaulienos konservai, vištienos konservai, grikių kruopos, rapsų aliejus, keptos pupelės pomidorų padaže, konservuoti žalieji žirneliai, konservuota raugintų agurkų sriuba, greito paruošimo avižų košės su džiovintomis uogomis, saldintas sutirštintas pienas, pirmos rūšies kvietiniai miltai. 

  Birželio ir gruodžio mėnesiais gyventojus pasieks ir higienos prekės: šampūnas, muilas, dantų pasta, dantų šepetėlis ir skalbimo priemonės.

  Atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją, maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių išvežioti planuoja nuo balandžio pradžios iki mėnesio pabaigos. Maisto produktai bus dalijami daugiau nei 600 punktų. 

  Produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės. Gyventojams atsiėmus produktus, už juos gavėjų sąraše taip pat pasirašys paramą dalijantys darbuotojai. 

  Maisto produktus ir higienos prekes gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 192 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nusistato kiekviena savivaldybė individualiai.

  Maisto produktams ir higienos prekėms įsigyti 2021–2023 m. yra skirta 38 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšų.

  Dar šia tema

  Įvardyti maisto produktai, kuriuos galima valgyti nakčiai be žalos organizmui
  Gydo peršalimą ir degina kalorijas: kuo aštrus maistas jums naudingas?
  Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys
  Tegai:
  produktai, maistas, parama

  Svarbiausios temos