23:51 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės teigimu, pareigūnai jau planuoja kitą savaitę akcijas prie Vyriausybės ir visoje Lietuvoje

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Paaiškėjus, kad Sveikatos apsaugos ministerija ignoruoja ne tik profesinių sąjungų prašymus bet ir vidaus reikalų ministrės sprendimą paskiepyti beveik 8 tūkstančius pareigūnų, dirbančių kontaktinį darbą, profesinės sąjungos kitą savaitę planuoja prie Vyriausybės įrengti stilizuotus blokpostus, praneša Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija.

  "Mes labai kantriai reagavome, kai prioritetiniame sąraše buvome stumiami vis žemiau, nes supratome — vakcinuoti būtina silpniausius. Tačiau dabar, kai skiepus gauna jau gana platus ratas žmonių, kasdien pareigą atliekantys pareigūnai vis dar eilės gale. O keisčiausia, kad mūsų poreikį supratusiai ministrei A. Bilotaitei jos kolega A. Dulkys, galima sakyti, prieš nosį užtrenkia duris. Ši Vyriausybė turėtų mokėti susitarti viduje, nes tai jau kelia nerimą", — sakė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

  Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės teigimu, pareigūnai jau planuoja kitą savaitę akcijas prie Vyriausybės ir visoje Lietuvoje.

  "Jeigu mes ir toliau būsime stumiami iš eilės prie vakcinų, kitą savaitę Vyriausybę apstatysime blokpostais. O pareigūnai, profesinės sąjungos nariai, save ir savo automobilius pažymės įspėjimais "Atsargiai, aš nevakcinuotas". Gal tai privers ministrus rasti bendrą kalbą ir prisiminti, kad pareigūnas —ne dėstytojas, jis negali pasirinkti, ar dirbti gyvai, ar nuotoliniu būdu. Mes privalome vykdyti įsakymus. Kaip ir šį, šventinį savaitgalį stovėdami prie uždarytų miestų", — teigė Katinienė.

  Anksčiau Vidaus reikalų ministrė (VRM) Agnė Bilotaitė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl pareigūnų skiepijimo prioriteto tvarka.

  VRM pavaldžiose statutinėse tarnybose yra apie 7 900 pareigūnų, atliekančių savo funkcijas kontaktiniu būdu. Pasak ministrės, jų vakcinavimas yra tiesiog gyvybiškai svarbus.

  Pagal šiuo metu galiojantį vakcinacijos nuo COVID-19 ligos planą, vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinėse įstaigose tarnaujantys pareigūnai yra paskutinėje prioritetinėje grupėje prieš pereinant prie masinio gyventojų vakcinavimo.

  Dar šia tema

  Lietuviai laukia rusiškos vakcinos. Pokštas dėl "Sputnik V" privertė valdžią sunerimti
  "Savo pareigomis nesinaudojau". Jaunius pasisakė apie incidentą su policija
  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 830 naujų COVID-19 atvejų
  Tegai:
  koronavirusas, vakcinacija, pareigūnai, Vidaus reikalų ministerija (VRM), policija, Lietuva

  Svarbiausios temos