00:27 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Vis dar galima užsiregistruoti vakcinacijai, nes skiepijimas "Vaxzevria" (buvusi "AstraZeneca") vyks pirmadienį ir antradienį, vis dar yra laisvų vietų

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Vilniuje per dvi Velykų dienas buvo paskiepyta 6,2 tūkstančio gyventojų, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Sekmadienį pirmą skiepą gavo dar 2,3 tūkst. žmonių. Savivaldybė priminė, kad dar galima registruotis, nes vakcinacija "Vaxzevria" (buvusi "AstraZeneca") tęsis pirmadienį ir antradienį, ir laisvų vietų vis dar yra.

  Iš viso sekmadienį vakcinacijai buvo užregistruota šiek tiek daugiau nei 2,4 tūkst. vilniečių, pasiskiepyti neatėjo šiek tiek daugiau nei 80 asmenų. Gyventojai, kurie sekmadienį neatvyko skiepytis, tačiau yra įtraukti į prioritetines grupes, tai galės padaryti vėliau, užsiregistravę kitam laikui. Nepanaudotos vakcinos nebus prarastos — jomis bus skiepijami kitomis dienomis atvykę vilniečiai.

  "Velykos asocijuojasi su viltimi, atgimimu bei linksmybėmis. Manau, kad skiepijimasis šios šventės metu simbolizuoja tą patį — tai viltis, kad jau greitai visiškai nugalėsime virusą, o tai reiškia, kad artėja laikas, kai laisvai galėsime džiaugtis pavasariu. Tačiau šis velykinis susitelkimas yra tik maža pradžia visų didelių darbų, kurie laukia — artėja masinė vakcinacija, kurios metu lauksime dar daugiau vilniečių, pasiryžusių atsisveikinti su virusu", — sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

  Karantinas respublikoje pratęstas iki balandžio pabaigos. Judėjimas tarp savivaldybių draudžiamas iki balandžio 6 dienos imtinai. Tuo pačiu metu gyventojai vis dar turi galimybę judėti tarp žiedinių savivaldybių, tai yra, judėti leidžiama tiems, kurie gyvena kaimyninėse miesto ir rajono savivaldybėse.

  Naujausiais duomenimis, per visą pandemiją Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 220 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,6 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Dar šia tema

  Britanijoje po vakcinacijos "AstraZeneca" nuo kraujo krešulių mirė septyni žmonės
  Pirmą Velykų savaitgalio dieną Vilniuje vakcinuoti beveik 4 tūkst. žmonių
  Žiniasklaida : "AstraZeneca" nuvylė, bet "Sputnik V" dar gali išgelbėti
  Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos