20:05 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Judėjimas tarp visų Lietuvos savivaldybių atveriamas jau nuo šio trečiadienio, balandžio 7 dienos

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Judėjimo tarp savivaldybių ribojimas nutrūks antradienio vidurnaktį ir tęsiamas nebebus, šiandien surengtoje spaudos konferencijoje pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

  Vyriausybė nusprendė judėjimo tarp savivaldybių ribojimo nebetęsti. Judėjimas tarp visų savivaldybių atveriamas nuo balandžio 7-osios.

  "Matome, kad ši priemonė baigė savo darbą, ji padėjo Lietuvai nuvažiuoti nuo rekordinio kalno, kai Lietuva buvo pirma Europoje. Judėjimo ribojimai yra nutraukiami nepriklausomai nuo to, kokia situacija yra atskirose savivaldybėse", — pažymėjo ministras.

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šį šventinį savaitgalį užtikrindami judėjimo apribojimų kontrolę dirbo beveik 3 tūkstančiai policijos pareigūnų, jiems talkino šauliai, karo policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir kiti partneriai. Iš viso buvo apsukta daugiau nei 1700 transporto priemonių ir nubausti 136 asmenys. 

  "Tikiuosi, kad griežta judėjimo kontrolė šventiniu laikotarpiu padės mums išlaikyti stabilius sergamumo rodiklius ir pamažu judėti link didesnių atlaisvinimų", — teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Lietuvoje judėjimo ribojimai prasidėjo gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos didžiojoje šalies dalyje jie buvo panaikinti, palikti tik savivaldybėse, kur epidemiologinė situacija blogiausia. Vis dėlto nuo kovo 27-osios draudimas judėti tarp šalies savivaldybių grąžintas, išimtis padaryta žiedinėms savivaldybėms, taip buvo siekiama sumažinti kontaktų skaičių. 

  Karantinas šalyje pratęstas iki balandžio 30 dienos. Trečiadienį Vyriausybė priims sprendimus dėl to, kokiomis sąlygomis toliau turėtų galioti karantinas.

  Naujausiais duomenimis, per visą pandemiją Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 220 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,6 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Vilnius kviečia registruotis į vakcinaciją preparatu "Vaxzevria"
  Kauno vakcinavimo centre atverta tūkstančiai naujų registracijų
  "Velykiniai grinčai" sulaužė ilgiausią šalyje margučių ridenimo lovelį
  Laisvės partijos narys įsivėlė į naują karantino skandalą
  Tegai:
  karantinas, vyriausybė, Arūnas Dulkys

  Svarbiausios temos