17:00 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1792)

  Kaip paaiškino sveikatos apsaugos ministras, taip siekta visą švietimo sistemą parengti kontaktiniam darbui

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Skiepyti visus švietimo darbuotojus buvo politinis sprendimas, per antradienio spaudos konferenciją pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.  

  Kaip paaiškino sveikatos apsaugos ministras, taip siekta visą švietimo sistemą parengti kontaktiniam darbui.

  "Visa švietimo sistema in corpore buvo toks mūsų politinis sprendimas — įdėti juos į vieną prioritetą. Vakcinuoti visą šitą grupę su tikslu, kad visa švietimo ir ugdymo sistema galėtų kuo greičiau visiškai sugrįžti. Gaila, bet sergamumo tendencijos pristabdo šitą grįžimą, bet tikslas paruošti visą šitą grupę žmonių mūsų ateities, mūsų vaikų labui išlieka. Švietimas yra mūsų prioritetas", — aiškino sveikatos apsaugos ministras.

  Šiuo metu prioritetine tvarka skiepijami abiturientai. Jie antros vakcinos dozės sulauks birželio pabaigoje, tuo tarpu pirmasis brandos egzaminas numatytas birželio 7 dieną. 

  "Abiturientai nėra verčiami vakcinuotis "AstraZeneca", kaip ir visi kiti, jie gali pasirinkti vakciną", — pabrėžė Dulkys.

  Jis pabrėžė, kad ministerija stengsis, jog antras skiepas nesutaptų su egzaminais.

  "Šiandien dar niekas tiksliai negali pasakyti, kada bus tie egzaminai. Bet noriu pabrėžti, kad tai tikrai bus užtikrinta, nes vakcinos gamintojo galimybės leidžia rinktis terminą nuo 4 iki 12 savaičių. Pasitardami su ekspertais šį terminą paderinsime", — kalbėjo ministras.

  Jis taip pat priminė, kad jau ir pirmas skiepas duoda stiprų impulsą imunitetui.

  Karantinas šalyje pratęstas iki balandžio 30 dienos. Paskutinį kartą judėjimo ribojimai buvo įvesti kovo 27 dieną, jie galios iki balandžio 6-osios.

  Naujausiais duomenimis, per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 220 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,6 tūkstančio žmonių. Iš viso 176 461 gyventojas vakcinuotas dviem skiepo dozėmis. Dar 215 855 šiuo metu laukia antros skiepo dozės.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1792)
  Tegai:
  mokytojai, Arūnas Dulkys

  Svarbiausios temos