07:06 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad jis galėjo kilti dėl netinkamai organizuoto vaikų maitinimo arba higienos reikalavimų nesilaikymo

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad atlieka tyrimą dėl padidėjusio vaikų sergamumo Kelmės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.

  Pažymima, kad jis galėjo kilti dėl netinkamai organizuoto vaikų maitinimo arba higienos reikalavimų nesilaikymo.

  "Pirminę informaciją apie įtarimus, susirgus lopšelį-darželį "Ąžuoliukas" lankiusiems vaikams, VMVT inspektoriai iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento gavo balandžio 2 d. apie 13 val. Susirgusiems vaikams nustatyta pirminė diagnozė — nepatikslintos kilmės gastroenteritas, kolitas", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad VMVT inspektoriai tą pačią dieną patikrino šio lopšelio-darželio maisto tvarkymo patalpas, vertino vaikų maitinimui skirto maisto saugą, kokybę, tinkamumo vartoti terminus, laikymo sąlygas, atsekamumą. Tuo pačiu tikrino, kaip vykdoma savikontrolės sistema, kaip yra užtikrinama patalpų ir personalo higiena, ar tinkamai naudojami biocidiniai produktai.

  Pažymima, kad šiurkščių maisto kokybės, produktų ženklinimo, jų tinkamumo vartoti terminų, laikymo sąlygų, atsekamumo, savikontrolės ar personalo higienos neatitikimų nenustatyta.

  Tačiau užfiksuotos neatitiktys dėl maisto ruošimo srautų išdėstymo, nepilnai sukomplektuotų rankų higienos priemonių. Tuo pačiu buvo konstatuota maisto ruošimo patalpose būtina nedelsiant atlikti remontą. Nustatyta ypatingai bloga langų būklė, jie pasidengę pelėsiu, būtina suremontuoti grindis, reikalingas gamybinio inventoriaus atnaujinimas.

  "Maisto ruošimo patalpose inspektoriai paėmė plovinių nuo gamybos inventoriaus paviršiaus mėginius, atrinko šaldytos paukštienos mėginius", — teigiama pranešime.

  Šiuo metu lopšelis-darželis "Ąžuoliukas" veiklos nevykdo ir vaikų nepriims iki balandžio 12 dienos. Darželio maitinimo bloko patalpos valomos ir dezinfekuojamos, atliktos dezinfekcijos efektyvumui vertinti mėginių tyrimų rezultatų laukiama šią savaitę.

  Tegai:
  vaikų darželis, maistas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos