19:39 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš pradžių asmenys bus įspėti, kad jie nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus surinkta medžiaga bus registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Elektroninėje erdvėje pradeda patruliuoti virtualus patrulis, pranešama Šiaulių apskrities policijos Facebook paskyroje.

  "Tai — trys pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis — nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje", — rašoma pranešime.

  Pažymima, kad pareigūnai reaguos tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus arba rengiamus daryti teisės pažeidimus.

  Tuo pačiu, iš pradžių asmenys bus įspėti, kad jie nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus surinkta medžiaga bus registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui.

  Pabrėžiama, kad asmenys sulauks viešo virtualaus patrulio įspėjimo kaip komentaro soc. tinkluose arba portaluose, privačios žinutės soc. tinkle Facebook, elektroninio laiško iš virtualus.patrulis@policija.lt.

  Virtualus patrulis reaguos į tokias veiklas, kaip skelbimai su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio, siūlymai prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą, grasinimai susidoroti su kitais asmenimis, siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą, narkotinių medžiagų platinimas elektroninėje erdvėje, siūlymai investuoti į įtartinas platformas, pirkti el. būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, kitokie sukčiavimai elektroninėje erdvėje.

  Tai yra pagrindinės veiklos kryptys, kuriomis dirbs šie pareigūnai. Virtualus patrulis dirbs viešai, niekaip neribos žodžio laisvės, nesikiš į privačius asmenų susirašinėjimus.

  Tegai:
  policija, interneto svetainė, internetas

  Svarbiausios temos