07:41 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Paramą gali gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Ekonomikos ir inovacijų ministerija per savaitę nuo priemonės starto patvirtino 1,02 mln. dydžio paramą nuo karantino nukentėjusiems savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Parama iš viso paskirstyta 4 523 asmenims, o jos dydis vienam pareiškėjui vidutiniškai siekia nuo 100 iki 1 000 eurų.   

  Ją gali gauti asmenys, vykdantys individualią veiklą, kuri įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Parama savarankiškai dirbantiems pagal pažymą asmenims susieta su 2019 metais apskaičiuotu gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o dirbantiesiems pagal verslo liudijimą — su sumokėto nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio suma.

  Parama siekia 100 proc. apskaičiuotos ir (arba) sumokėtos GPM sumos, ne mažiau kaip 100 eurų ir ne daugiau kaip 18 minimalių atlyginimų (MMA) — tai sudaro beveik 11 tūkst. eurų.  

  "Jei veikla buvo vykdoma ir pagal pažymą, ir pagal verslo liudijimą, tuomet paramos dydis bus sumuojamas, bet taip pat negalės viršyti 18 MMA. Subsidiją gali gauti gyventojai, kurie individualiai ar su verslo liudijimu dirbo ne trumpiau kaip tris mėnesius per pastaruosius metus, o jų pajamos iš kitokios veiklos per 2019 metus neviršijo 12 minimalių algų (7 284 Eur)", — rašoma pranešime.

  Taip pat pabrėžiama, jog 20 mln. eurų šiai paramos priemonei skirta iš antrojo paramos paketo, kuriame taip pat — jau teikiamos darbuotojų testavimo ir turgavietės mokesčio kompensacijos bei greitu metu startuosiančios subsidijos nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms.  

  Ministerija iki balandžio 6 dienos patvirtino 33,32 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, taip pat suteikė 21,56 mln. eurų lengvatinių paskolų, dar 1,64 mln. eurų skirta turgavietės mokesčio kompensacijoms. Bendra šių priemonių suma siekia 56,5 mln. eurų. 

  Dar šia tema

  Vyriausybė patvirtino 162 mln. eurų Klimato kaitos programos sąmatą
  Nuo koronaviruso nukentėję šalies gyventojai sulaukė 350 mln. eurų paramos
  Vežėjai prašo valdžios nedidinti kelių mokesčio keliolika kartų
  Tegai:
  pandemija, parama, individuali veikla

  Svarbiausios temos