05:07 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sprendimas dėl išsiuntimo dar nėra įsigaliojęs, nes moteris pateikė skundą aukštesnės instancijos teismui

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Lietuvos pilietė gali būti išsiųsta iš Baltarusijos už dalyvavimą neteisėtame mitinge, praneša Minsko prokuratūra.

  Pažymima, kad užsienio valstybės pilietė buvo patraukta administracinėn atsakomybėn, o jos neteisėtas elgesys buvo pagrindas įsakymui išsiųsti iš šalies. Moteriai taip pat buvo uždrausta įvažiuoti šešis mėnesius.

  Anot prokuratūros, Lietuvos pilietė nesutiko su sprendimu ir jį apskundė teisme, kuris pripažino skundą pagrįstu ir panaikino įsakymą išsiųsti užsienietę iš Baltarusijos.

  Vėliau prokuratūra apskundė teismo sprendimą ir paprašė jį panaikinti kaip neteisėtą. Minsko miesto teismo teisėjų kolegija civilinėms byloms pritarė departamento argumentams ir panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą. Užsienio pilietės skundas dėl neteisėtų regiono policijos departamento ir Minsko miesto vykdomojo komiteto policijos skyriaus veiksmų buvo atmestas.

  Nutartis dėl išsiuntimo dar nėra įsigaliojusi, nes moteris dėl jo pateikė skundą aukštesnės instancijos teismui.

  Padėtis Baltarusijoje

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, ir reikalauja derybų dėl valdžios perdavimo ir naujų rinkimų. Buvusi kandidatė netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra iškėlė bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią. Tichanovskaja įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Kaip teigė Baltarusijos valdžia, Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Taip pat Rusijos valdžia pranešė apie aktyvų Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus.

  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos