04:03 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Žmonėms jų pačių valstybė yra ypač svarbi, o Lietuvos gyventojams tai ypatingai svarbus dalykas, mano politologas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Dalis Lietuvos gyventojų, palygindami savo šalies poziciją NATO ir ES, pritaria Rusijos prezidento Vladimiro Putino politikai, nes jiems patinka, kaip jis gina Rusijos interesus, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas Jurijus Svetovas.

  Svetovas pažymėjo, kad Rusijos Federacijos prezidentas yra vienas labiausiai atpažįstamų valstybininkų pasaulyje.

  "Žmonėms jų pačių valstybė <...> yra be galo svarbi, ir ypač Lietuvai. <...> Jiems [lietuviams] šis faktas yra labai svarbus — ar ši valstybė turi savo balsą, ar ji išreiškia savo interesus, arba ji paklūsta kitų nuomonei. <...> Lietuva tiek NATO, tiek Europos Sąjungoje — tai ta šalis, kuri turi daryti viską, ką pasakė kiti. Jos balsas yra tarsi uodo zvimbimas šalia Europos Sąjungos ar NATO lyderių meškos riaumojimo. Iš čia šios simpatijos Putinui, tam, kaip jis gina Rusijos interesus", — pasakė jis.

  Tuo pat metu ekspertas pažymėjo, kad politiką Lietuvoje lemia kiti žmonės, kurie laikosi Maskvai nedraugiškos linijos.

  "Jei rinkimuose Lietuvos rinkėjai griežtai ir aiškiai sakytų, kad mes renkame tik tuos, kas kuria draugiškus abipusiai naudingus santykius su Rusija — tai yra vienas dalykas, ir jei jie apklausose kalba apie savo simpatijas, o po to eina ir balsuoja vėl už tuos politikus, kurie tęsia priešiškumo su Rusija liniją — tai visai kitas dalykas", — pasakė politologas.

  Anksčiau Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai atliko apklausą įvairiose Lietuvos vietose ir nustatė, kad daugelis respondentų vis labiau jaučia nostalgiją dėl TSRS ir palaiko Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiką, tuo tarpu nepasitikėjimas ES auga.

  Pažymima, kad respondentai savo pritarimą Putino politikai visų pirma aiškina tuo, kad jis paiso savo nacionalinių interesų ir nepasiduoda išorės spaudimui.

  Lietuvos ir Rusijos santykiai galutinai pablogėjo valdant buvusiai Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Oficialus Vilnius buvo apkaltintas tuo, kad Maskvos demonizavimas jam tapo kone nacionaliniu prioritetu. Kaip pažymėjo buvęs Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda laikosi vienpusiško antirusiško kurso.

  Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi "Rusijos grėsmės" isterija kaip priedanga įgyvendinant savo pačių planus, visų pirma ginklų ir NATO kontingentų dislokavimą prie RF sienų.

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva neketina nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kelia antirusišką isteriją.

  Dar šia tema

  Kiečiau nei Grybauskaitė. Nausėda "praranda diplomatinius krantus"
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos