10:20 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Pastaruoju metu daugiau nei pusėje Lietuvos savivaldybių augo arba atvejų skaičius, arba teigiamų tyrimų procentas

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Naujausia COVID-19 situacijos Lietuvoje apžvalga rodo, kad pusė šalies šiuo metu yra eksponentinio augimo fazėje, praneša Vyriausybė.

  Jau beveik mėnesį, nuo kovo 12 dienos, nebuvo nė vienos dienos, kad 7 dienų nustatytų atvejų skaičius mažėtų, keitėsi tik augimo tempas. Vakar šalyje užregistruota jau daugiau nei 1 000 naujų atvejų. 

  "Jeigu bus išlaikytas toks augimo tempas, balandžio pabaigoje pasieksime 2 tūkst. atvejų per dieną", — teigiama ataskaitoje.

  Naujausiais duomenimis, daugiau nei pusėje savivaldybių auga arba atvejų skaičius, arba teigiamų tyrimų procentas.

  Iš didžiųjų Lietuvos savivaldybių atvejų skaičius sparčiausiai auga Vilniaus ir Kauno miestuose bei rajonuose. Vilniaus apskrityje dabar fiksuojama trigubai daugiau naujų atvejų ir ligoninėse guli beveik du kartus daugiau asmenų nei prieš pusantro mėnesio. Kauno apskrityje ligoninių užimtumas per praeitą savaitę išaugo trečdaliu.

  Apskrityse, kuriose daugėja koronaviruso atvejų, sparčiai prastėja situacija ligoninėse. Vilniaus ir Alytaus COVID-19 klasteryje dabar hospitalizuota daugiau pacientų, negu kad prieš savaitę buvo COVID-19 gydymui skirtų lovų. Kauno ir Marijampolės klasteryje taip pat staigiai auga pacientų skaičius ir lovų užimtumas viršija 80 %. Kituose regionuose situacija kol kas stabili.

  Mirčių, susijusių su COVID-19, skaičius Lietuvoje toliau mažėja ir šiuo metu siekia vidutiniškai 16 mirčių per dieną. Bendras mirčių skaičius šalyje yra grįžęs į kelerių praėjusių metų lygį.

  Lietuvoje jau paskiepyta 262 tūkst. aukščiausios rizikos grupės (65 m. ir vyresnių) asmenų. Per balandį į šalį planuojama pristatyti apie 375 tūkst. vakcinų — pakankamai, kad būtų paskiepyti likę 295 tūkst. 65+ amžiaus grupės asmenys. 

  Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 222 020, bendras mirčių skaičius siekia 3 635.

  Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 11 483 žmonės, antra skiepo doze — 2 862 piliečiai. Iš viso 179 386 žmonės šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 225 091 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudotos 583 863 vakcinos.

  Karantinas šiuo metu galioja iki balandžio pabaigos. Judėjimo apribojimai nebegalioja.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Dar šia tema

  Šalies gydymo įstaigose per savaitę protrūkių sumažėjo perpus
  Paskelbta, kiek gyventojų Baltijos šalyse neplanuoja skiepytis nuo koronaviruso
  Pernai valdžios sektoriaus biudžeto deficitas sudarė daugiau kaip 3,5 mlrd. eurų
  Šią savaitę Lietuvoje planuojama pradėti nuo COVID-19 skiepyti pareigūnus
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos