04:05 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1848)

  Šimonytė Vyriausybės posėdžio metu pažymėjo, kad atverti daugiau prekybos vietų nežadama, nes epidemiologinė situacija šalyje blogėja

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Vyriausybė nuo kitos savaitės neleis dirbti prekybos centruose esančioms ir atskiro įėjimo iš lauko pusės neturinčioms parduotuvėms, paviljonų kompleksams turgavietėse. Toks sprendimas buvo priimtas Vyriausybės posėdžio metu.

  Pabrėžiama, kad nors dar praėjusią savaitę Vyriausybė teigė, jog trečiadienį žadama pritarti prekybos centruose esančių parduotuvių atvėrimui, augantys susirgimų COVID-19 skaičiai pakoregavo planus.

  Kaip rašoma Vyriausybės nutarimo projekte dėl karantino švelninimo, kurį šiandien svarstys Vyriausybė, jau nuo kitos savaitės atverti daugiau parduotuvių neplanuojama, toks pasiūlymas  šiandien buvo panaikintas.

  Šimonytė Vyriausybės posėdžio metu pažymėjo, kad atverti daugiau prekybos vietų nežadama, nes epidemiologinė situacija šalyje blogėja.

  "Turime seniai matytą atvejų skaičių. Pusė Lietuvos yra eksponentinio augimo stadijoje ir pusė ne. Matysime, kiek ribojimo judėjimo panaikinimas tą situaciją paveiks. Vilniaus apskrityje turime trigubai daugiau atvejų, ligoninėse yra du kartus daugiau žmonių, nei buvo prieš pusantro mėnesio", — sakė Šimonytė.

  Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė teigė, kad toks sprendimas šokiruoja.

  "Situacija yra tragiška. Keturi mėnesiai uždarymo be paramos. Tokios situacija nėra nei vienoje pasaulio valstybėje", — sakė ji.

  Vainienė taip pat atkreipė dėmesį, kad tikimybė prekybos centruose užsikrėsti COVID-19 yra labai maža, o 93–94 proc. COVID-19 židinių yra ne prekybos vietose.

  Tuo tarpu Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad nors epidemiologinė situacija Lietuvoje negerėja, valdžia ieškos būdų, kaip saugiai leisti veikti prekybos centrams.

  Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyta 1 116 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė 10 žmonių.

  Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 222 020, bendras mirčių skaičius siekia 3 635.

  Karantinas šiuo metu galioja iki balandžio pabaigos. Judėjimo tarp savivaldybių apribojimai atšaukti.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1848)

  Dar šia tema

  Laisvės partijos narys įsivėlė į naują karantino skandalą
  Kam Lietuvoje rašytas karantino įstatymas?
  Borisas Džonsonas sušvelnėjus karantino ribojimams užeis į užeigą išgerti alaus
  Tegai:
  karantinas, prekyba

  Svarbiausios temos