23:24 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Išsityrus vaistinėje įsigytu testu iš ir sužinojus, kad yra koronaviruso infekcija, žmogui negalios privalomos izoliacijos reikalavimas

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Testų dėl koronaviruso netrukus bus galima įsigyti šalies vaistinėse, trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

  Pasak viceministrės, šiuo metu baigiama rengti koronaviruso testų prekybos liberalizavimo tvarka.

  "Esame visiškai baigiamosiose stadijose ir planuojame <...> šią arba kitą savaitę turėti tvarką, kad vaistinėse žmonėms būtų galima įsigyti testų, be to, juos atlikti patiems", — pranešė Simonaitytė.

  "Startuokime nuo to, kad vaistinėse bus galima įsigyti testą, kurį pats žmogus galės pasidaryti ir kuris bus mažiau invazinis — ne iš nosiaryklės, o iš nosies landos arba seilių", — teigė sveikatos apsaugos viceministrė.

  Testai vaistinėse būtų tik parduodami, o ne atliekami. Po testavimosi, jeigu paaiškės užsikrėtimas, žmogus dar turės važiuoti į mobilųjį punktą ir, kaip pažymėjo Simonaitytė, "pasidaryti tikrą testą".

  Simonaitytė pabrėžė, kad išsityrus tokiais testais ir sužinojus, kad yra koronaviruso infekcija, žmogui negalios nei privalomos izoliacijos reikalavimas, nei galimybė gauti nedarbingumo išmoką — jam vis tiek reikės tikrintis mobiliajame punkte.

  Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyta 1 116 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė 10 žmonių.

  Iš viso per visą pandemijos laikotarpį buvusių/esamų atvejų skaičius Lietuvoje yra 222 020, bendras mirčių skaičius siekia 3 635.

  Karantinas šiuo metu galioja iki balandžio pabaigos. Judėjimo tarp savivaldybių apribojimai atšaukti.

  Dar šia tema

  Lietuva gavo didžiausią "Comirnaty" vakcinos siuntą
  Imuniteto pasai gali padaryti Lietuvai "meškos paslaugą"
  Paaiškėjo, ar nuo kitos savaitės atsivers visos prekybos vietos
  Beveik 4000 žmonių savarankiškai pateikė epidemiologinius duomenis
  Tegai:
  koronavirusas, vaistai, vaistinės

  Svarbiausios temos