08:25 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (383)

  Dėl koronaviruso visame pasaulyje sunki padėtis. Dabar tiek Europoje, tiek kitose pasaulio vietose pradedama suprasti: nesvarbu, kas vakciną gamina, jei ji yra veiksminga ir saugi

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Rusijos vakcinų nuo koronaviruso sėkmė tapo naujuoju Maskvos koziriu santykiuose su Europos Sąjunga, sakė žurnalistas Janas Heglundas. Jo straipsnis buvo paskelbtas Švedijos laikraštyje "Göteborgs-Posten".

  Heglundo teigimu, viena vertus, skiepijimo problemos Europos šalyse ir objektyvi Rusijos "Sputnik V" sėkmė gali paskatinti ES lyderius iš dalies pakeisti savo politiką Maskvos atžvilgiu.

  "Europoje vyrauja politinė neviltis dėl vėluojančio vakcinų tiekimo ir platinimo tarp šalių augančio infekcijos plitimo metu. Vis daugiau šalių žvelgia į rytus, į saugias dozes, kurios yra plačiai naudojamos, tačiau jų dar nepatvirtintos Europos vaistų agentūros", — parašė jis.

  Kaip argumentą Heglundas visų pirma nurodė Vokietijos lyderės Angelos Merkel poziciją. Anksčiau ji ne kartą pareiškė, kad Vokietija yra pasirengusi įsigyti "Sputnik V" vakciną po jos registracijos Europos Sąjungoje. Bavarijos ministras pirmininkas Markusas Zėderis jau paskelbė, kad regioninės valdžios institucijos parengė preliminarią sutartį su vietine bendrove dėl Rusijos "Sputnik V" vakcinos tiekimo įregistravus Europos Sąjungoje.

  Rusijos "Sputnik V" vakcinai nuo kovo 4 dienos atliekama laipsniška Europos vaistų agentūros (EVA) peržiūros procedūra, kurią pabaigus vakcinos patvirtinamos Europos rinkoje. Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

  Gamalėjaus centro sukurta Rusijos vakcina "Sputnik V" buvo užregistruota maždaug 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. Pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių ji užima antrą vietą pasaulyje. Vakcinos veiksmingumas, siekiantis 91,6 %, patvirtintas paskelbus duomenis autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šių metų kovą sakė, kad Maskva neturi santykių su Europos Sąjunga kaip su organizacija, juos sunaikino Briuselis. Pasak ministro, Europa nutraukė šiuos santykius, tiesiog sunaikindama visus daugelį metų sukurtus mechanizmus, o Rusija bendrauja tik su atskiromis Europos šalimis, kurios kaip partnerės vadovaujasi savo nacionaliniais interesais.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (383)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida palygino "Sputnik V" ir "Pfizer" efektyvumą prieš naują padermę
  Italijos politikas pasiskiepijo nuo COVID Rusijoje, pavargęs laukti eilės namuose
  PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
  Lavrovas mano, kad ES dalyvavimas Didžiojoje Eurazijos partnerystėje yra įmanomas
  Tegai:
  ES, Rusija, Sputnik V, vakcinacija, vakcina

  Svarbiausios temos