08:29 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Dėl padaugėjusių žmonių kontaktų laisvėjant ribojimams auga ir užsikrėtimų atvejų skaičius, teigė premjerė 

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Vyriausybė gali patikslinti karantino palengvinimo planą. Apie tai ji papasakojo trečiadienį spaudos konferencijoje. 

  Anksčiau Vyriausybė atsisakė prekybos liberalizavimo planų, kurie turėjo būti svarstomi kitą savaitę. Planai pasikeitė dėl išaugusio užsikrėtimų skaičiaus. Per pastarąją dieną naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje viršijo tūkstantį.

  Lietuvos prekybos įmonių asociacija liko nepatenkinta Vyriausybės sprendimu atidėti prekybos vietų atidarymą.

  "[Kada bus atverti prekybos centrai] tikrai aišku nėra, bet buvo išreikštas labai teisingas lūkestis. Ir su ministrais esame aptarę, kad galbūt reikia apsvarstyti atnaujintą parametrų rinkinį, kadangi kai Vyriausybė vasario mėnesį sutarė tam tikrą [karantino taikymo] kriterijų — atvejų skaičiaus ir teigiamų testų procento logiką, situacija gerėjo ir to gerėjimo buvo tikimasi toliau", — teigė Šimonytė.

  Premjerė pabrėžė, kad šiuo atveju galėtų būti priimami ir karantino griežtinimo sprendimai, tačiau valdžia sieks to išvengti.

  Prekybos centras, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Situacija ir tendencijos dabar yra priešingos, ir laikantis tos pačios logikos, įžengus į "juodąją zoną", mes turėtume svarstyti priešingus sprendimus, t. y. tas veiklas, kurios dabar veikia, vėl pradėti riboti. Visgi to norėtųsi išvengti", — sakė ji.

  Reaguodama į Vyriausybės posėdyje išsakytą Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomosios direktorės Rūtos Vainienės bei Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidento Mindaugo Statulevičiaus argumentus, kad koronaviruso židinių tiek prekybos, tiek pramonės įmonėse nustatoma itin mažai, Šimonytė pažymėjo, kad šie verslo sektoriai statistiškai yra pirmaujantys pagal fiksuojamų protrūkių skaičių.

  "Statistiškai vertinant, visa prekybos sektoriaus ekonominės veiklos klasifikatoriaus grupė turbūt yra antroje vietoje po apdirbamosios pramonės pagal nustatomų protrūkių ir židinių skaičių. Žinoma, kad turbūt tiek Vainienė, tiek Statulevičius kalba apie tas įmones, kurias pažįsta ir kurių situaciją konkrečiai žino. Mes galbūt matome tą situaciją bendriau, žiūrime į visos Lietuvos rodiklius ir mažiau siejame su konkrečiomis asociacijomis ar veiklomis", — teigė ji.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tačiau Šimonytė akcentavo, kad užsikrėtimų atvejų skaičius auga ne dėl prekybos veiklos atvėrimo, o dėl padaugėjusių žmonių kontaktų laisvėjant ribojimams.

  "Akivaizdu, kad ne pati prekyba yra problema, o žmonių kontaktai, kurie per atvertus traukos centrus intensyvėja. Dabar, kai panaikintas ribojimas judėti iš vienos savivaldybės į kitą, didelių traukos centrų buvimas ir žmonių maišymasis reikštų, kad ne prekybos įmonės tuos židinius provokuotų, o atitinkamai žmonių šeimose ir kažkokiuose kontaktuose", — kalbėjo ji.

  Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio pabaigos. Tačiau nuo balandžio 7 dienos nutarta panaikinti judėjimo tarp savivaldybių apribojimus.

  Respublikoje yra daugiau nei 220 tūkstančių atvejų, daugiau nei 3,6 tūkstančiai mirčių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1826)

  Dar šia tema

  Individualią veiklą vykdantiems žmonėms skirta kiek daugiau nei 1 mln. eurų paramos
  Imuniteto pasai gali padaryti Lietuvai "meškos paslaugą"
  Lietuva gavo didžiausią "Comirnaty" vakcinos siuntą
  COVID-19 apžvalga: balandžio pabaigoje galime pasiekti 2 tūkst. atvejų per dieną
  Tegai:
  valdžia, karantinas

  Svarbiausios temos