20:26 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (362)

  Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, tokio pobūdžio sprendimai priimami stebint ir analizuojant vakcinavimo procesą Lietuvoje

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Nuo ketvirtadienio didelės įstaigos, įmonės ar organizacijos, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų, kviečiamos vakcinuotis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad vakcinavimas yra nemokamas ir vyksta laisva valia.

  Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, tokio pobūdžio sprendimai priimami stebint ir analizuojant vakcinavimo procesą Lietuvoje.

  "Mūsų darbo principas — reaguoti lanksčiai, įvertinant visus aspektus. Tai mažas žingsnis masinės vakcinacijos link. Pirmiausia, rekomenduoju savivaldybėms prioriteto tvarka vakcinuoti tas prašymus pateikusias įstaigas, įmones ar organizacijas, kurių veikloje fiksuojama daugiau susirgimų COVID-19 ir šios ligos židinių", — pabrėžė ministras.

  Pabrėžiama, kad pagal numatytąjį proceso algoritmą, įstaigos, įmonės ir organizacijos vadovas sudaro norinčiųjų vakcinuotis asmenų sąrašą, skambina konkrečios savivaldybės vakcinavimo koordinatoriui, su juo susiderina, kuris vakcinavimo centras organizuos skiepijimą, tuomet kreipiasi į nurodytą centrą, kad būtų suderinti vakcinavimo data ir laikas. 

  Tuo pačiu, įmonių darbuotojai gali rinktis bet kurią vakciną. Pažymima, kad šiuo metu greičiau bus vakcinuoti asmenys, norintys skiepytis "Vaxzevria" vakcina. "Comirnaty" ar "Moderna" vakcinų gali tekti palaukti dėl jau susidariusios laukiančiųjų eilės. 

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (362)
  Tegai:
  Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vakcina, vakcinacija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos