23:59 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vien per tris šių metų mėnesius muitinės pareigūnai jau sulaikė 1 mln. 785 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Muitinės pareigūnai Kauno rajone likvidavo kontrabandininkų sandėlį, kur sulaikė septynis Rusijos ir Lietuvos piliečius, ir du vilkikus, viename kurių rado apie du tūkstančius dėžių nelegalių cigarečių, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

  Pabrėžiama, jog tai didžiausias cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet Lietuvos muitinėje.

  Rusiškų cigarečių pilnas vilkikas į Lietuvą iš Rusijos Kaliningrado srities įvažiavo per Kybartus. Vienai šio posto muitininkei pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba, o pamainos viršininkas apklaustas specialiuoju liudytoju.

  Turėdami informacijos, kad Kauno rajono Ringaudų seniūnijos Tabariškių kaime galimai sandėliuojamos nelegalios cigaretės, muitinės pareigūnai naktį iš kovo 31 dienos į balandžio 1-ąją patikrino vieną sandėlį minėtoje vietovėje.

  Čia muitinės kriminalistai užklupo septynis asmenis, dalis jų ruošėsi iš vieno vilkiko į kitą krauti cigarečių dėžes.

  Vienas sulaikytųjų buvo Rusijos pilietis, vairavęs vilkiką "Man", su kuriuo (deklaravęs, jog važiuoja tuščiomis, tranzitu) į Lietuvą įvažiavo per Kybartų kelio postą. Tačiau mašinos puspriekabėje buvo rusiškos cigaretes "LF" dėžės — jų pareigūnai aptiko 2 100. Iš viso rasta 1 mln. 50 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 3 mln. 487 tūkst. eurų.

  Likę šeši asmenys — Lietuvos piliečiai iš įvairių miestų (Kauno, Vilniaus, Trakų), įtariami prisidėję prie šios kontrabandos gabenimo: galimai pasitikę ir lydėję nelegalų krovinį Lietuvos teritorijoje, ar besiruošę vykdyti krovos darbus.

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

  Rusijos pilietis buvo sulaikytas, o vėliau suimtas trims mėnesiams. Kiti šeši asmenys, Lietuvos piliečiai, po apklausos buvo paleisti.

  Taip pat įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba pareikšti ir vienai Kybartų kelio posto muitininkei, ji nušalinta nuo tarnybos.

  Vien per tris šių metų mėnesius muitinės pareigūnai jau sulaikė 1 mln. 785 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių, kurių vertė (su mokesčiais) — 6,22 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Pasieniečių tarnybinis šuo padėjo surasti dingusį vyrą Šalčininkų rajone
  Muitininkai sulaikė programinę įrangą, galimai skirtą masinio naikinimo ginklui kurti
  Muitininkai sulaikė du vilkikus, vežusius 2,6 mln. eurų vertės kontrabandą
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Kauno rajonas, Muitinė

  Svarbiausios temos