07:18 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Jo teigimu, iki šiol dauguma užregistruotų nepageidaujamo poveikio atvejų pasitaikė moterims iki 60 metų per 2 savaites po vakcinacijos. Remiantis šiuo metu turimais įrodymais, konkretūs rizikos veiksniai nebuvo patvirtinti

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Europos vaistų agentūros (EVA) Saugumo komitetas padarė išvadą, kad neįprasti kraujo krešuliai su trombocitų kiekio sumažėjimu turėtų būti įvardyti kaip labai retas "Vaxzevria" (anksčiau "AstraZeneca") vakcinos šalutinis poveikis, savo Facebook paskyroje rašo buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas.

  "Pasiskiepijus Vaxzevria vakcina žmonės raginami būti budrūs dėl galimų labai retų kraujo krešulių susidarymo ir sumažėjusio trombocitų kiekio", — rašo jis.

  Jo teigimu, iki šiol dauguma užregistruotų nepageidaujamo poveikio atvejų pasitaikė moterims iki 60 metų per 2 savaites po vakcinacijos. Remiantis šiuo metu turimais įrodymais, konkretūs rizikos veiksniai nebuvo patvirtinti.

  Tuo pačiu, kol kas nėra tiksliai žinoma, kodėl susidaro kraujo krešuliai, tačiau manoma, jog tai gali nutikti dėl retos imuninės sistemos reakcijos.

  Čaplinskas teigia, kad nežiūrint į galimas sąsajas tarp skiepo ir kraujo krešulių, EVA neįvedė naujų apribojimų dėl vakcinos naudojimo asmenims nuo 18 metų.

  "Kaip nurodo EVA, tikimybė, kad atsiras krešulių, yra labai maža, tačiau vis tiek žmonės turėtų žinoti apie simptomus, kad būtų galima greitai gauti medicininę pagalbą, padėsiančią pasveikti ir išvengti komplikacijų", — rašo jis.

  Kaip pažymėjo EVA, kraujo krešuliai po skiepo susidarė smegenų, pilvo srities venose, arterijose, kartu buvo sumažėjęs trombocitų kiekis (trombocitopenija).

  Anksčiau buvo pranešta, kad EVA pripažįsta ryšį tarp koronaviruso "AstraZeneca" vakcinos ir trombozės atvejų. Agentūros Grėsmių sveikatai ir vakcinacijos strategijos skyriaus vadovas Markas Kavaleris (Marco Cavaleri) teigė, kad šios sąsajos vertinimas "toli gražu nėra baigtas".

  Šiais metais EVA išleido į ES rinką vakciną, kurią kartu sukūrė Oksfordo universitetas ir jo dukterinė įmonė "Vaccitech". 

  Kovo mėnesį paaiškėjo, kad Austrijoje paskiepytam asmeniui buvo diagnozuota išsėtinė trombozė, jis mirė praėjus 10 dienų po pirmosios dozės gavimo. Kitas buvo paguldytas į ligoninę dėl plaučių embolijos. Vėliau panaši informacija ėmė sklisti iš kitų Europos šalių. Kai kurios valstybės nusprendė dėl atsargumo sustabdyti vaisto vartojimą.

  Kai kurios ES valstybės nusprendė sustabdyti vakcinos vartojimą.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Saulius Čaplinskas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

  Svarbiausios temos