18:55 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Karbauskis pažymėjo, kad anksčiau konstitucinės teisės žinovai viešai yra įspėję Vyriausybę, jog leidimas atvykti tik su neigiamu testu prieštarauja Konstitucijai, tačiau šis įspėjimas buvo ignoruotas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Šešėlinė Vyriausybė šiandieniniame posėdyje svarstys kreipimosi į Konstitucinį Teismą galimybę, prašant šio Teismo ištirti, ar karantino metu taikomi draudimai neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai. 

  "Vyriausybės nutarimas nustato, kad šiuo metu į Lietuvą draudžiama atvykti Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie turi teigiamą COVID-19 testą. Šis draudimas galimai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 32 straipsnio 3 daliai "Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą", — sako šešėlinis premjeras Ramūnas Karbauskis.

  Karbauskis pažymėjo, kad Konstitucijos tekstas nenumato jokių išimčių, dėl kurių pilietis negali grįžti į Lietuvą. Anksčiau konstitucinės teisės žinovai viešai yra įspėję Vyriausybę, kad leidimas atvykti tik su neigiamu testu prieštarauja Konstitucijai, tačiau šį įspėjimą Vyriausybė ignoravo, pažymi "valstietis".

  "COVID-19 sergantys mūsų piliečiai netenka galimybės gydytis Lietuvoje, būti su savo šeima, kai jau humanitarinės priežastys, humaniškumas reikalautų jiems sudaryti galimybę saugiai sugrįžti", — teigia Karbauskis.

  Politikas taip pat pažymi, kad į Konstitucinį Teismą planuojama kreiptis ir dėl neseniai Seimo priimtų Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis įvedamas privalomas testavimas, bei kitos, įstatyme nenurodytos, priemonės, kurios privalomomis vykdyti gali tapti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu.

  "Įstatyme valdančiųjų dėka atsirado ne tik testavimas, bet ir neįvardintos "kitos priemonės", kurios Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu būtų darbuotojams privalomos ir kartu — taptų būtina sąlyga, kad jiems būtų leista dirbti. Kol kas galima tik spėlioti, kokios tai priemonės — tai gali būti net ir privalomas vakcinavimas. Bet kuriuo atveju, sąlygas riboti žmogaus teises nustatytų ne įstatymas, o poįstatyminis reguliavimas, konkretinantis, kas tos "kitos" priemonės yra", — pažymi šešėlinis premjeras Ramūnas Karbauskis.

  Prašydama įvertinti, ar Vyriausybės priimtas teisės aktas arba įstatymas neprieštarauja Konstitucijai, į Konstitucinį Teismą gali kreiptis 1/5 visų Seimo narių (29 Seimo nariai) arba Seimas, priimdamas nutarimą.

  Karantinas šiuo metu galioja iki balandžio pabaigos. Per visą pandemijos laikotarpį Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 223 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,6 tūkstančio žmonių.

  Dar šia tema

  Lietuvoje per parą nustatyti 1067 nauji COVID-19 atvejai
  Pradinukai galės grįžti į mokyklas be testavimo dar keturiose savivaldybėse
  Socialdemokratai sukritikavo Vyriausybę už diskriminacines karantino priemones
  Įvardytos savivaldybės, kuriose pagyvenusių žmonių vakcinacija vyksta greičiausiai
  Tegai:
  Konstitucinis Teismas, karantinas

  Svarbiausios temos