14:11 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1828)

  VVKT trečiąjį vakcinacijos mėnesį gavo 541 pranešimą apie Lietuvoje pasireiškusias įtariamas nepageidaujama reakcijas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Per tris vakcinacijos mėnesius nuo vakcinacijos nuo COVID-19 pradžios sulaukta 1 742 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną, praneša Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

  Remiantis VVKT duomenimis, pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas skaičius sudaro 0,34 procento nuo bendro vakcinacijų skaičiaus (sunaudotas vakcinos dozių skaičius kovo 31 dieną siekė — 494 738 dozes). 

  Taip pat priminta, kad per šį laiką žmonės buvo skiepijami trimis, šiuo metu Lietuvos rinkoje esančiomis vakcinomis. Vakcina "COVID-19 Vaccine Janssen" į Lietuvą turėtų atkeliauti balandžio pabaigoje.

  VVKT trečiąjį vakcinacijos mėnesį gavo 541 pranešimą apie Lietuvoje pasireiškusias įtariamas nepageidaujama reakcijas (ĮNR), susijusias su vakcinų nuo COVID-19 ligos vartojimu. Po vakcinos "Comirnaty" vartojimo buvo gauta 150 pranešimų apie ĮNR; po vakcinos "Moderna" vartojimo buvo gauti 63 pranešimai apie ĮNR, po vakcinos "Vaxzevria" gauti 326 pranešimai apie ĮNR. 2 pranešimuose apie ĮNR vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas.

  498 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 43 — kaip sunkūs. Moterys pateikė daugiau pranešimų apie ĮNR nei vyrai — atitinkamai 428 ir 111 pranešimų. ĮNR pranešimus pateikusių asmenų amžiaus ribos — 19–92 metai. Iš sveikatos priežiūros specialistų gautų pranešimų skaičius siekia 40, iš pacientų — 493. 8 pranešimai gauti iš "Eudravigilance" duomenų bazės.

  Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai ir toliau išlieka panašūs — tai skausmas, patinimas ir paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas ir karščiavimas. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1828)

  Dar šia tema

  Įvardytos savivaldybės, kuriose pagyvenusių žmonių vakcinacija vyksta greičiausiai
  Rusijos vakciną "EpiVacCorona" norima užregistruoti užsienyje
  Vokietija ketina dvišaliu būdu aptarti "Sputnik V" su Rusija
  Tegai:
  šalutinis poveikis, koronavirusas, vakcina, Lietuva

  Svarbiausios temos