19:09 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (34)

  Įstaigos sąskaitoje nėra pakankamai pinigų. Pasak sanatorijos vadovo, jų galima gauti iš Baltarusijos, tačiau gali būti, kad šios lėšos nebus įskaitytos į sąskaitą

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. "Belorus" sanatorija, įsikūrusi Druskininkuose, negali sumokėti atlyginimų darbuotojams už sausio mėnesį dėl Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vilkinimo, pareiškė įstaigos direktorius Ilja Epifanovas.

  "Sanatorijos sąskaitoje nėra pakankamai pinigų išmokoms, juos galima gauti iš Baltarusijos, tačiau mes neturime garantijų, kad lėšos, dėl kurių ne kartą kreipėmės į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją, pateks į mūsų sąskaitą", — naujienų agentūra TASS cituoja sanatorijos vadovo žodžius su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Epifanovas teigė, kad įstaiga keturis kartus teikė užklausą Užsienio reikalų ministerijai, tačiau ministerija dar nesuteikė tokio leidimo. Jis pažymėjo nežinantis, ar ministerija diskutuoja šiuo klausimu, ar tyli.

  Situacija su "Belorus" sanatorija

  Atvejis su "Belorus" sanatorija yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei taikomos tarptautinės sankcijos.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, tad darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

  Lietuvos Seimas nusprendė, kad šalies įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tačiau iš darbo išeinantys organizacijos darbuotojai gali gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukusi valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalių situacijų laikotarpiu "Belorus" sanatorijai.

  Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

  Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško apie tai, kad "Belorus" sanatorijos steigėjas Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomendavo sanatorijos darbuotojams ieškoti kito darbo, nes ES neatšauks sankcijų Minskui ir, atitinkamai, įstaigos banko sąskaitos liks užblokuotos. Be to, URM paaiškino, kad Lietuva nepriėmė sprendimo dėl sankcijų taikymo sanatorijai, apribojimai buvo įvesti ES Tarybos sprendimu. URM pažymi, kad sanatorija tapo antrinių sankcijų taikymo objektu dėl sąsajos su Lukašenkos administracijos pareigūnu Viktoru Šeimanu. Jis į sankcionuojamų asmenų sąrašą įtrauktas ne Lietuvos iniciatyva.

  Temos:
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (34)

  Dar šia tema

  "Belorus" sanatorijos darbuotojai kreipėsi į Vilniaus teismą
  "Belorus" sanatorijos darbuotojai Druskininkuose atsisako išeiti iš darbo
  Skirtingai nei Lukašenka, Lietuvos vadovas negirdi piliečių, pareiškė "Belorus"
  Lietuvos URM paneigė valdžios institucijų dalyvavimą sankcijose prieš "Belorus" sanatoriją
  Tegai:
  Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Sanatorija "Belorus"

  Svarbiausios temos