06:11 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Ekspertai teigia, kad visos mirtys buvo susijusios su amžiumi ir lėtinėmis ligomis, o ne su vakcina

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Po vakcinacijos nuo koronaviruso Lietuvoje užregistruotos aštuonios mirtys, praneša RIA Novosti, remdamasi Valstybine vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

  Anot Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vyriausiosios specialistės Rugilės Pilvinienės, tai buvo pagyvenusių žmonių, tarp kurių jauniausias buvo 69 metų, o vyriausias — 91 metų, mirtys. Tarp jų buvo penkios moterys ir keturi vyrai.

  "Mūsų vertinimu, visos praneštos mirtys buvo susijusios su prognozuojama šių pacientų gyvenimo baigtimi. Dalis pacientų buvo slaugomi namuose, sergantys lėtinėmis ligomis. Vienas atvejis buvo iš slaugos ligoninės, kur žmogus susirgo COVID-19 liga ir mirė, nepaisant to, kad buvo vakcinuotas", — sakė Pilvinienė.

  Pasak specialistės, tarp nepageidaujamų reakcijų į skiepus buvo keli alpimo atvejai, kurie buvo susiję su karščiavimu ir bendru negalavimu.

  Pilvinienė pažymėjo, kad buvo pastebėta netikėtų reakcijų. Visų pirma, galūnių ir net viso kūno liežuvio tirpimas. Taip pat buvo padidėjusio kraujospūdžio ir širdies plakimo atvejų.

  Specialistė taip pat paminėjo vieną veido nervų paralyžiaus atvejį po "AstraZeneca" (pervadinto į "Vaxzevria") vakcinacijos. Tokia pati reakcija anksčiau buvo pranešta ir apie "Moderna".

  Anksčiau tapo žinoma, kad per pastaruosius tris mėnesius — nuo gruodžio 27 iki kovo 31 dienos — buvo užregistruota daugiau kaip 1,7 tūkst. pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas. Per šį laiką žmonės buvo paskiepyti trimis vakcinomis — "Pfizer" ir "BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" ("Vaxzevria").

  Trečią mėnesį buvo gauta daugiau nei 540 pranešimų, iš kurių didžioji dauguma pranešė apie šalutinį vakcinos "AstraZeneca" poveikį.

  Lietuvoje šiuo metu yra visiškai paskiepyti daugiau kaip 180 tūkstančių žmonių, o antrojo skiepo laukia daugiau nei 415 tūkst. Per visą pandemiją buvo užregistruota 223 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau nei 3,6 tūkstančiai mirė.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Dar šia tema

  Rusijos vakciną "EpiVacCorona" norima užregistruoti užsienyje
  Čaplinskas įvardijo išvadas apie kraujo krešulius ir "AstraZeneca" vakciną
  Kaunas ir Vilnius gaus beveik 3 tūkst. vakcinų iš kitų savivaldybių
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, vakcinacija

  Svarbiausios temos