22:00 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos vadovas mano, kad labai svarbu kuo greičiau įgyti kolektyvinį imunitetą. Pasak jo, šalis žengia į gyventojų masinio skiepijimo etapą

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į šalies žmones ir paragino juos paskiepyti nuo koronaviruso, kai ateis jų eilė. Vaizdo pranešimą prezidento rūmų spaudos tarnyba paskelbė YouTube kanale.

  Pasak Lietuvos vadovo, vienintelis tikras būdas įveikti pandemiją yra pasiskiepyti nuo koronaviruso.

  "Taip sako mokslas, tai rodo kitų valstybių patirtis. Todėl, sulaukęs savo eilės, nedvejodamas paskiepijau "AstraZeneca". Iš savo patirties galiu pasakyti, vakcina ne tik apsaugo mus nuo viruso, bet ir padeda jaustis saugiau. Todėl raginu visus pasiskiepyti, atėjus jūsų eilei — pasiskiepykite. Dėl savęs, dėl savo artimųjų, dėl Lietuvos", — sakė jis.

  Prezidentas pažymėjo, kad šiandien vakcinos Lietuvoje jau yra pakankamai, o jos bus tik daugiau kiekvieną savaitę. Jo nuomone, labai svarbu pasinaudoti proga ir kuo greičiau pasiekti kolektyvinį imunitetą.

  Nausėda pridūrė, kad Lietuva pereina į masinio skiepijimo etapą ir vis daugiau žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus, gali pasiskiepyti nuo COVID-19.

  Prezidentas apgailestavo, kad Lietuva vis dar labiausiai atsilieka nuo visų Europos šalių pagal pagyvenusių žmonių skiepijimo rodiklius.

  "Todėl kreipiuosi į jus, senjorai, ateikite ir pasiskiepykite. Jei nepakanka informacijos, skambinkite savo šeimos gydytojui. Leiskite anūkams džiaugtis jūsų išmintimi ir skleidžiama šviesa, suteikite progą savo vaikams galimybę nebijoti dėl jūsų gyvybės. Kreipiuosi į visus — raginu tėvus, senelius pasiskiepyti", — sakė Nauseda.

  Situacija aplink "AstraZeneca" vakciną

  Šiais metais EVA išleido į ES rinką vakciną, kurią kartu sukūrė Oksfordo universitetas ir jo dukterinė įmonė "Vaccitech".

  Kovo mėnesį paaiškėjo, kad Austrijoje paskiepytam asmeniui buvo diagnozuota išsėtinė trombozė, jis mirė praėjus 10 dienų po pirmosios dozės gavimo. Kitas buvo paguldytas į ligoninę dėl plaučių embolijos. Vėliau panaši informacija ėmė sklisti iš kitų Europos šalių. Kai kurios valstybės nusprendė dėl atsargumo sustabdyti vaisto vartojimą.

  Lietuvoje šiuo metu dviem vakcinos dozėmis paskiepyti daugiau nei 180 tūkst. žmonių, antrosios vakcinos laukia daugiau nei 415 tūkst. žmonių. Per visą pandemijos laiką nustatyta 223 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau kaip 3,6 tūkstančio mirė.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas

  Dar šia tema

  Lietuvoje daugiau nei 1,7 tūkst. žmonių pasiskundė šalutiniu vakcinų nuo COVID-19 poveikiu
  Kaunas ir Vilnius gaus beveik 3 tūkst. vakcinų iš kitų savivaldybių
  Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
  Tegai:
  AstraZeneca, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos