18:56 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1802)

  Jo nuomone, respublikos gyventojams reikia suteikti galimybę priimti pagrįstą sprendimą dėl savo elgesio

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas judėjimo ribojimų tarp savivaldybių Lietuvoje panaikinimą pavadino ilgai lauktu, tačiau gerokai pavėluotu sprendimu.

  Vaistinė
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Apribojimai baigėsi balandžio 7 d. Tuo pačiu metu karantinas šalyje pratęstas iki mėnesio pabaigos.

  "Tai leis sumažinti gyventojų įtampas, pyktį ir dalinai amortizuos pandeminį nuovargį. Pasakius "a", reikia pasakyti ir "b". Dabar svarbiausia yra kiekvieno žmogaus asmeninės užsikrėtimo rizikos mažinimas", — parašė Čaplinskas Facebook.

  Jo nuomone, pagal Didžiosios Britanijos pavyzdį, Lietuva kiekvienam gyventojui galėtų du kartus per savaitę suteikti nemokamus greituosius tikrinimo namuose testus. Jis mano, kad tai reikšmingai prisidėtų prie asmeninės rizikos mažinimo.

  "Tokiu būdu žmonės būtų įgalinti priimti informuotą sprendimą dėl savo elgsenos, t. y rizikos užsikrėsti ir užkrėsti kitus mažinimo. Tai skatintų atsakomybes ir didesnį visuomenės įsitraukimą į pandemijos valdymą. Savanoriškas testavimas kartu su vakcinavimu yra pagrindiniai karantino švelninimo komponentai, o komunikacija su visuomene ir švietimas yra svarbiausi palydovai", — pridūrė profesorius.

  Tuo pat metu Čaplinskas išreiškė nuomonę, kad žmonių asmeninės rizikos valdymo suvokimas ateis palaipsniui, ne iš karto. Kol kas jis mano, kad naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimas bus neišvengiamas.

  Lietuvoje šiuo metu yra visiškai paskiepyti daugiau kaip 185 tūkstančiai žmonių, o antrojo skiepo laukia daugiau nei 250 tūkst. Per visą pandemijos laiką buvo užregistruota 224 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau nei 3,6 tūkstančio mirė.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1802)

  Dar šia tema

  Mokslininkai koronaviruso paviršiuje rado naujų pažeidžiamų vietų
  Nustatyta dar apie 150 "britiškosios" koronaviruso atmainos atvejų
  Paskelbta, kiek gyventojų Baltijos šalyse neplanuoja skiepytis nuo koronaviruso
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos