11:23 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Pasak policijos pareigūnų, ministras bandė nukreipti visuomenę prieš teisėsaugos pareigūnus, norinčius pasiskiepyti

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) paragino sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį atsakingiau viešai reikšti savo nuomonę, praneša LTPF spaudos tarnyba.

  Kaip pažymima, ketvirtadienį Dulkys pareiškė, kad pareigūnai neva neturėtų pykti dėl vakcinacijos nuo koronaviruso, nes jie eilėje yra kartu su onkologiniais ligoniais.

  LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė pažymėjo, kad tai labai aiškus emocinis sulyginimas.

  "Labai apmaudu, kad ministras, pareigūnus priešpastatydamas onkologiniams ligoniams, formuoja nuomonę, kad pareigūnai mėgina skiepus gauti kažkieno sąskaita. Suprask — sunkiausių ligonių sąskaita. Manome, kad tokio rango politikai turėtų atsakingiau rinktis viešai išsakomus žodžius. Visuomenė ir taip susiskaldžiusi, o įtampas darbe patiria visi, ne tik ministras, pareigūnai taip pat. Tokie pareiškimai įtampų nemažina, o priešingai", — pasakė ji.

  Soščekienė taip pat priminė, kad Lietuvoje nuolat keliamas vakcinų likučių klausimas.

  "Tai vietoj to, kad vakcinos būtų skirstomos efektyviau, ministerija užsiims pareigūnų moralizavimu?" — retoriškai paklausė ji.

  LTPF pirmininkė taip pat priminė, kad pareigūnai labai kantriai stebėjo prioritetinių sąrašų koregavimus ir pareigūnų stūmimą tolyn.

  Protesto akcija prie Vyriausybės
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Soščekienė pažymėjo, kad policija į protesto akciją išėjo tik paaiškėjus, kad vakcina kaupiasi, tačiau pareigūnai, nuolat kontaktuojantys su galimai rizikingais asmenimis, vis tiek neskiepijami.

  Trečiadienį Lietuvos policija surengė mitingą priešais Lietuvos vyriausybės pastatą. Juos palaikyti išėjo Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Agnė Bilotaitė, anksčiau bandžiusi derėtis su savivaldybėmis dėl policijos pareigūnų skiepijimo.

  Bilotaitė taip pat pranešė, kad Vilniaus savivaldybė nuo trečiadienio jau pradėjo skiepyti teisėsaugos pareigūnus, o Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas esą turi pasirašyti įsakymą, kuris leis paskiepyti visus policijos pareigūnus.

  Lietuvoje šiuo metu yra visiškai paskiepyti daugiau kaip 185 tūkstančiai žmonių, o antrojo skiepo laukia daugiau nei 250 tūkst. Per visą pandmeijos laiką buvo užregistruota 224 tūkstančiai koronaviruso atvejų, daugiau nei 3,6 tūkstančio mirė.

  Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio pabaigos. Tačiau nuo balandžio 7 dienos nutarta panaikinti judėjimo tarp savivaldybių apribojimus.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)
  Tegai:
  Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija, vakcinacija, policija, Lietuva

  Svarbiausios temos