16:08 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1943)

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Nuo pirmadienio griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Kroatijos ir Turkijos, o atvykstantiems iš Italijos ir Moldovos galios įprasti izoliacijos reikalavimai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Atnaujinus paveiktų šalių sąrašą taip pat pakoreguotos taisyklės vežėjams, COVID-19 liga persirgusiems keliautojams, diplomatines atstovybes aptarnaujančiam personalui bei atvykstantiems humanitariniais tikslais.

  Patikslinama, kad į Lietuvą atvykstančių ekipažų ir įgulų narių, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, bus prašoma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, jeigu Lietuvoje jie liks ilgiau kaip 72 valandas. Liekantiesiems trumpiau, kaip ir iki šiol, neigiamo tyrimo rezultato kertant šalies sieną turėti nereikės.

  "Gali nutikti taip, kad asmuo planavo likti trumpiau, bet pasikeitus aplinkybėms Lietuvoje užtruko ilgiau nei 72 valandas. Tokiu atveju jis privalo per 24 valandas kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 arba COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti COVID-19 tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku atlikti tyrimą", — rašoma pranešime.

  Tokia pati tvarka galioja ir kitiems ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir kurių kelionės tikslas yra susijęs su darbo funkcijų vykdymu.

  Pabrėžta, kad nuo pirmadienio į Lietuvą atvykstantiems COVID-19 persirgusiems asmenims išimtis dėl neigiamo tyrimo rezultato ir izoliacijos galios dvigubai ilgiau — ne 90, o 180 dienų nuo ligos patvirtinimo dienos.

  Tuo tarpu vežėjų transportu dėl humanitarinių priežasčių su Vidaus reikalų ministerijos leidimu į Lietuvą atvykstantys užsieniečiai nebeprivalės atsivežti COVID-19 tyrimo, o turės jį atlikti Lietuvoje. Užsiregistruoti tyrimui jie privalės per 24 valandas nuo atvykimo. Atvykstantys dėl humanitarinių priežasčių savo transportu, kaip ir iki šiol, galės atlikti tyrimą 72 val. laikotarpiu iki atvykimo arba atlikti tyrimą atvykę į Lietuvą.

  Be to, papildžius jau galiojantį išimčių sąrašą, izoliuotis 10 dienų nereikės šiems į Lietuvą atvykstantiems asmenims: vežėjams, kurie vyksta į Lietuvos kaimynines šalis ir Estiją, jeigu jie sugrįžta į Lietuvą per 24 valandas ir tose šalyse neturi artimų kontaktų su kitais asmenimis arba diplomatines atstovybes aptarnaujančiam personalui.

  Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1943)

  Dar šia tema

  Lietuvos profesorius pasiūlė, kaip sumažinti asmeninę užsikrėtimo COVID-19 riziką
  Prekybos centrai pasiūlė išeitį iš "šoko situacijos" dėl karantino
  Lietuvoje nustatyta dar apie 440 "britiškosios" koronaviruso atmainos atvejų
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos