01:44 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sveikatos apsaugos ministras pažymėjo, kad lyginant Lietuvą su Skandinavijos šalimis, programėlės naudojimas skiriasi dešimtis kartų

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pareiškė, kad "Korona STOP" programėlė, skirta rizikingiems kontaktams su užsikrėtusiais koronavirusu nustatyti, nedavė rezultatų. Apie tai jis kalbėjo spaudos konferencijoje. 

  "Aš toks jau esu, kad sąžiningai viską sakau. Jei kalbant atvirai — ne. Manau, kad su ta programėle nebuvo geriausias mūsų sprendinys. Manau, kad po šitos pandemijos, po šio etapo, kada mes žiūrėsime į ateitį, manau, kad galima padaryti daug pamokų ir, matyt, reikia ir pasimokyti, ją kaip tokią, jos funkcionalumus, kaip ji reklamuojama, kokia jos naudojimo nauda, principai, matyt, turėtų būti pergalvoti", — spaudos konferencijoje teigė ministras.

  Anot Dulkio, lyginant su panašiomis programėlėmis Skandinavijos šalyse, "Korona STOP" naudojimas "skiriasi kokį dešimt kartų".

  Mobilioji programėlė "Korona STOP" buvo sukurta praėjusios Vyriausybės iniciatyva ir veikti pradėjo praėjusių metų lapkričio pradžioje. Specialistai pažymėjo, jog apčiuopiamą rezultatą programėlė duotų tuomet, jeigu ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų.

  Vyriausybė trečiadienį ėmėsi svarstyti vadinamojo "galimybių" paso įteisinimą. Tai būtų elektroninis dokumentas, užtikrinantis, kad asmuo yra pasiskiepijęs, persirgęs ir turintis imunitetą arba turintis neigiamą COVID-19 testo atsakymą.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia, kad toks pasas leistų teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, taip pat atvertų sporto klubus didesniam žmonių skaičiui bei leistų asmenines šventes, jei dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai. 

  Ketvirtadienį Vyriausybė priims sprendimą dėl karantino pratęsimo ir galimo prekybos bei veiklų atvėrimo.

  Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo apie 230 tūkst. žmonių, nuo ligos mirė daugiau kaip 3,7 tūkst.

  Dar šia tema

  Rusijoje pasirodė nauja COVID-19 antikūnų nustatymo sistema
  Protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje
  Nausėda paragino sekti Izraelio pavyzdžiu kovoje su COVID-19
  Tegai:
  COVID-19, Arūnas Dulkys

  Svarbiausios temos