10:59 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Šalies vadovas pabrėžė, kad skiepijimasis ir testavimas gali tapti saugaus ugdymo proceso kasdienybe

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Nuo kitų mokslo metų pradžios reikia užtikrinti saugų sugrįžimą į kontaktinį ugdymą visiems Lietuvos mokiniams, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

  Ketvirtadienį prezidentas per nuotolinį susitikimą su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, švietimo profesinių sąjungų, Moksleivių sąjungos, Mokyklų vadovų asociacijos ir Savivaldybių asociacijos atstovais aptarė iššūkius švietimo kokybei pandemijos sąlygomis.

  "Kokybiškas ugdymas ir lygios švietimo galimybės turi būti užtikrintos kiekvienam Lietuvos mokiniui, net ir pandemijos sąlygomis. Nuotolinis mokymas yra priverstinė ir tik laikina išeitis, todėl turime pasitelkti jau sukauptą gerąją praktiką, pandemijos metu jau išmoktas pamokas ir atlikti būtinus pasiruošimo namų darbus tam, kad nuo kitų mokslo metų pradžios užtikrintume saugų sugrįžimą į kontaktinį ugdymą visiems Lietuvos mokiniams", — sakė šalies vadovas.

  Prezidentas paragino Savivaldybių asociacijos atstovus kaupinių testavimo metodą taikyti visoje šalyje tam, kad kuo daugiau mokinių galėtų sugrįžti į klases. Šalies vadovas pabrėžė, kad tai skatina ir tėvus aktyviai prisidėti prie sklandaus švietimo organizavimo, stiprina pilietiškumą bei bendruomeniškumą.

  Президент Литвы Гитанас Науседа на заседании, посвященном вопросам образования
  Prezidentas Gitanas Nausėda per susitikimą su Jurgita Šiugždiniene, Arūnu Dulkiu, švietimo profesinių sąjungų, Moksleivių sąjungos, Mokyklų vadovų asociacijos ir Savivaldybių asociacijos atstovais

  Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė atskleidė, kad daugelis moksleivių šiuo metu yra nuvarginti nuotolinio mokymosi, daugelio emocinei ir psichinei savijautai kenkia tiesioginio bendravimo stygius, daugelis jaučiasi vieniši ir palikti, nerimauja dėl abitūros egzaminų.

  Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pažymėjo, kad ministerijos prioritetas yra pradinukų ir abiturientų grįžimas į klases, bet kai kurios savivaldybės neturi pajėgumų testuoti visus mokinius tam, kad jie galėtų saugiai mokytis kontaktiniu būdu. 

  Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pripažino masinio testavimo iššūkį, su kuriuo susidūrė visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema. Jo teigimu, pasiteisinęs testų kaupinių metodas plečiasi visoje šalyje, ministerija deda pastangas, kad ir registracijos sistema, ir pats testavimo procesas būtų kuo sklandesnis, pavyzdžiui, buvo įteisinta galimybė ėminius imti patiems mokiniams. Ministras žadėjo, kad naujiems mokslo metams planuojami ir nauji pažangūs testavimo metodai.

  Prezidentas susitikime pabrėžė, kad dar šiais mokslo metais būtina kiek įmanoma užtikrinti švietimo kokybę, bet jau šiuo metu reikia apsibrėžti ir ilgesnio laikotarpio uždavinius švietime — kai skiepijimasis ir testavimas gali tapti saugaus ugdymo proceso kasdienybe.

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu pasiskiepiję nuo koronaviruso yra 73 tūkst. švietimo įtaigų darbuotojų, iš jų 24 tūkst. — jau ir antrąja doze. Be to, pasiskiepijo arba imunitetą turi 45 proc. iš daugiau kaip 22 tūkst. abiturientų.

  Iš viso 199 314 žmonių šalyje vakcinuoti dviem skiepo dozėmis. Dar 329 354 šiuo metu laukia antros skiepo dozės. Iš viso panaudotos 727 982 vakcinos.

  Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustatyta daugiau nei 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkst. žmonių. 

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimo deputatai dėl karantino kreipėsi į Konstitucinį Teismą
  Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatė "galimybių" paso koncepciją
  Protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje
  Vilniuje siūloma įvesti COVID-19 imuniteto pasą
  Tegai:
  COVID-19, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos