16:51 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kratų metu laikinai buvo sulaikyti 2 asmenys, 5 asmenims pareikšti įtarimai dėl kreditinio sukčiavimo, dokumentų suklastojimo ir pasikėsinimo apgaule gauti tikslinę paramą

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Grupė Kaune veikiančių asmenų įtariami dokumentų klastojimu bei kreditiniu sukčiavimu — asmenys galimai neteisėtai įgijo beveik pusės milijono eurų Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos biudžeto lėšų paramą, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Penkių asmenų grupė, užsiimanti įvairių filtrų gamybos ir montavimo darbais, nusprendė ne tik gauti ES paramą, skiriamą pagal Lietuvos verslo paramos agentūros 2014–2020 metų priemones turimai įrangai modernizuoti, bet ir galimai pasipelnyti.

  FNTT pareigūnai mano, kad bendrininkai suklastojo paramai gauti reikalingus dokumentus ir beveik 500 tūkst. eurų paramą gavo neteisėtai.

  Projekto dokumentuose įsipareigoję plėsti verslą, asmenys per dvejus metus įsigijo įvairius technologinius skaitmenizavimo ir modernizavimo įrenginius, tačiau, įtariama, dokumentuose nurodytos įrenginių kainos neatitiko realybės — buvo smarkiai paaukštintos. Kaip įtariama, kainų skirtumą jie ketino pasilikti sau.

  Galimai neteisėtai veikę verslininkai norėjo gauti dar vieną paramą, kuri buvo skiriama mažoms ir vidutinėms įmonėms, investuojančioms į kovai su COVID-19 reikalingų produktų gamybą. Tikėdamiesi gauti pinigų, bendrininkai atsakingoms institucijoms pateikė galimai melagingus dokumentus, tačiau jie negavo ES paramos.

  Ikiteisminio tyrimo metu FNTT pareigūnai Kauno apskrityje ir Vilniuje atliko 13 kratų įtariamųjų gyvenamosiose vietose, įmonėse, automobiliuose. Kratų metu buvo paimti su ikiteisminiu tyrimu susiję dokumentai, skaitmeninė technika, rasta grynųjų pinigų ir galimai nelegaliai laikomas ginklas.

  Kratų metu laikinai buvo sulaikyti 2 asmenys, 5 asmenims pareikšti įtarimai dėl kreditinio sukčiavimo, dokumentų suklastojimo ir pasikėsinimo apgaule gauti tikslinę paramą. Tyrimo metu laikinai apribotos nuosavybės teisės į beveik 150 tūkst. eurų vertės įtariamųjų turtą. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

  Griežčiausia bausmė už kreditinį sukčiavimą, kai valstybės ar ES institucijos patiria didelę žalą — laisvės atėmimas iki ketverių metų. Teismas už dokumentų klastojimą gali skirti griežčiausią bausmę — laisvės atėmimą iki trejų metų.

  Dar šia tema

  Pagauti "Aštuonkojį": Lietuvos policija išardė tarptautinį sukčių tinklą
  Lietuvoje teismui perduota byla dėl farmacijos įmonės sukčiavimo
  Sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo daugiau kaip 1,8 mln. eurų
  Tegai:
  ES parama, parama, dokumentų klastojimas, sukčiavimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos