16:33 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dideliu iššūkiu LP tapo laiškų ir siuntų skirstymo modernizavimas, sutapęs su siuntų srauto padidėjimu — kovo 1 dieną bendrovė visiškai perėjo prie automatizuoto ir centralizuoto skirstymo

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Susisiekimo ministras Marius Skuodis pareiškė, kad "Lietuvos paštas" (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti. Apie tai pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Pasak ministro, visuomenės, darbuotojų ir kitų suinteresuotų pusių nepasitenkinimas aiškiai girdimas, o atotrūkis tarp rezultato ir lūkesčių — per didelis.

  Balandžio pradžioje po susitikimų su įmonės vadovybe ir valdyba ministerija įmonę įpareigojo, kad vėluojančių iš užsienio siuntų išskirstymas būtų suvaldytas ir išspręstas iki balandžio 15 dienos.

  "Padėtis stabilizuojasi, tačiau vis dar tebėra sudėtinga. Tebegirdime pernelyg daug klientų ir kitų suinteresuotų šalių nusiskundimų. Pašto vadovybei įgyvendinant situacijos suvaldymo planą, situacija turi keistis", — sakė Skuodis.

  Pasak jo, didelis pokytis Europoje laukia nuo liepos 1 dienos, kuris taps dideliu išbandymu ir LP su siuntų pristatymu iš trečiųjų šalių.

  Priminta, jog nuo liepos 1 dienos bus panaikinta PVM lengvata. Visos siuntos iš trečiųjų šalių (ne ES) bus apmokestinamos, atsiras privalomas deklaravimas ir smulkios siuntos turės būti išmuitintos. Deklaruojamų siuntų kiekis 2021–2022 metais, skaičiuojama, išaugs nuo 37 tūkst. iki 10 mln.

  Dideliu iššūkiu LP tapo laiškų ir siuntų skirstymo modernizavimas, sutapęs su siuntų srauto padidėjimu — kovo 1 dieną bendrovė visiškai perėjo prie automatizuoto ir centralizuoto skirstymo. Paleisti įrenginiai suteikė galimybę aptarnauti beveik dvigubai išaugusius siuntų srautus. Tačiau dėl nenumatytų iššūkių dalis siuntų ir laiškų pas klientus keliavo ilgiau nei įprastai.

  Dar šia tema

  Vilniaus autobusų parkas bus perkeltas 2023 metais
  Nuo šiol šalies gyventojai galės įsigyti savikontrolei skirtus greituosius antigeno testus
  Dauguma gyventojų ištikus nelaimei neturėtų lėšų pragyventi vienerius metus — apklausa
  Tegai:
  siuntos, Lietuvos paštas, Susisiekimo ministerija

  Svarbiausios temos