17:03 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1939)

  Aplankyti savo artimuosius globos įstaigose galės nuo COVID-19 pasiskiepiję arba persirgę gyventojai

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Po truputį laisvėjant karantino sąlygoms, nuo balandžio 22 d. bus leidžiama aplankyti savo artimuosius, gyvenančius socialinės globos įstaigose, grupinio gyvenimo namuose — senjorus ir žmones su negalia, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

  Aplankyti savo artimuosius galės tie šalies gyventojai, kurie yra pasiskiepiję arba nuo jų persirgimo koronavirusu yra praėję ne daugiau kaip 180 dienų.  

  "Įgyvendinus sėkmingą gyventojų bei darbuotojų vakcinavimo procesą ir įgavus bendruomeninį imunitetą, globos įstaigų gyventojai — vyresnio amžiaus žmonės ir neįgalieji — netrukus galės susitikti su artimaisiais, kurie pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu. Tačiau tai nereiškia, jog galime prarasti budrumą. Visi laisvinimai, ypač susiję su didžiausioje rizikoje esančiais žmonėmis, turi būti labai pamatuoti, nekeliantys jiems pavojaus. Būtina neužsimiršti ir toliau laikytis visų saugumo priemonių", — pabrėžia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

  Bus galima lankyti ir artimuosius, gyvenančius grupinio gyvenimo namuose, bendruomeniniuose vaikų globos namuose, šeimynose.

  Šiuo metu socialinės globos įstaigose COVID-19 serga 4 globotiniai ir 11 darbuotojų. Socialinių paslaugų priežiūros departamento duomenimis, imunitetą koronavirusui jau turi virš 90 proc. globos įstaigų gyventojų ir apie 83 proc. darbuotojų.

  Antrasis karantinas respublikoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 232 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1939)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyta apie 1200 naujų koronaviruso atvejų, mirė 12 žmonių
  Bent vieną skiepo dozę gavo daugiau nei pusė vyresniųjų Lietuvos gyventojų
  Tyrimas: vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi sveiką gyvenimo būdą
  Karantinas Lietuvoje pratęstas iki vasaros pradžios: ką reikia žinoti apie apribojimus
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos