10:34 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Brazilijos mokslininkai peržiūrėjo mokslines publikacijas apie antivirusinį kurkumino, natūralaus alkaloido, esančio ciberžolės šaknyje, žolelę iš imbierų šeimos, antivirusinį poveikį

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Autoriai mano, kad kurkuminas yra potencialiai efektyvus ir saugus vaistas nuo koronaviruso, ir siūlo jį naudoti nanostruktūriniuose vaistuose. Tyrimas paskelbtas žurnale "Biomedicine and Pharmacotherapy".

  Nors pasaulinis COVID-19 vakcinų pristatymas vyksta įspūdingu tempu, pandemija dar toli gražu nesibaigė ir mokslininkai toliau ieško alternatyvių antivirusinių vaistų.

  Gydomosios kurkumino savybės yra paaiškinamos. Daugelio tyrimų metu jo poveikis buvo apibūdintas kaip priešuždegiminis, priešnavikinis, antioksidantas ir antivirusinis, o jo toleravimas ir saugumas įrodytas.

  Kurkuminas naudojamas kaip antivirusinis, nes jis sugeba slopinti virusinius fermentus, taip pat moduliuoja infekcijos sukeltą uždegimą. Jis reguliuoja viruso transkripciją ir reguliavimą, labai efektyviai jungiasi su pagrindine virusine proteaze, kuri vaidina pagrindinį vaidmenį dauginantis, ir slopina viruso prisijungimą ir patekimą į ląstelę-šeimininkę.

  Jo antivirusinis poveikis apima virusus, tokius kaip hepatitas C, žmogaus imunodeficitas (ŽIV), Epstein-Barr ir gripas A. Keletas tyrimų pranešė, kad jis veiksmingiau slopina virusinę proteazę nei kiti natūralūs produktai, įskaitant kvercetiną, ar tokius vaistus kaip chlorochinas. ir hidroksichlorochinas. Tai leidžia sumažinti viruso kiekį žmogaus ląstelėje daug greičiau nei vartojant kitus slopinančius vaistus, ir taip užkirsti kelią ligos progresavimui.

  Kalbant apie naują koronavirusą SARS-CoV-2, yra tyrimų, rodančių, kad kurkuminas blokuoja viruso ir žmogaus ląstelių sąveiką, slopindamas viruso smaigalio baltymą, kuriuo jis prisijungia prie ląstelės, ir ACE2 receptorius, per kuriuos į narvą patenka virusas.

  Tačiau yra problema — negalima tiesiogiai naudoti kurkumino, nes jis blogai tirpsta vandenyje ir yra labai nestabilus rūgštingoje ir šarminėje aplinkoje — vartojamas per burną, jis greitai suyra ir išsiskiria per žarnyną ir kepenis.

  Autoriai siūlo įveikti šią kliūtį sukurdami nanostruktūrines kurkumino tiekimo sistemas, kuriose kaip nešėjai naudojamos nanoemulsijos, nanogeliai, micelės, nanodalelės ir liposomos. Tokie nešėjai užkerta kelią metaboliniam kurkumino skaidymui, padidina jo tirpumą ir padeda judėti per biologines membranas.

  Pasak autorių, ypač perspektyvios yra nanodalelės su savo antivirusinio aktyvumo mechanizmais. Priklausomai nuo funkcinės grupės ir naudojamų nanodalelių tipo, jos gali pakeisti viruso kapsidės struktūrą, slopinti viruso prisijungimą ir įsiskverbimą į ląsteles ir užkirsti kelią jo replikacijai.

  Šiandien jau yra bent trys komerciškai prieinamos nanostruktūrinės kompozicijos, kuriose yra kurkumino. Jie parodė galimybę moduliuoti imuninį atsaką, sumažinti virusinių ligų simptomus ir paspartinti sveikimą. Autoriai ragina kuo greičiau atlikti šių vaistų klinikinius tyrimus prieš COVID-19.

  Tegai:
  COVID-19, kurkuminas

  Svarbiausios temos