11:42 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Manoma, kad viruso mutacija gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai, ja gali sirgti tiek vakcinuoti, tiek žmonės, kurie jau persirgo koronavirusu

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Anykščiuose nustatyta neidentifikuota koronaviruso atmaina. Apie tai pranešė RIA Novosti.

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento direktorė Birutė Sapkauskienė teigė, kad nustatyti 35 užsikrėtimo šia atmaina atvejai.

  "Balandžio 9 dieną mūsų departamentas gavo informaciją, kad Anykščių rajone yra nustatyti koronaviruso atvejai su E484 mutacija. Konkrečiai kokia viruso atmaina, mes informacijos dar neturime ir mūsų žiniomis, ši atmaina dar neturi pavadinimo, ji tokia neįprasta Lietuvoje", — sakė ji.

  Sapkauskienė pridūrė, kad kol kas nepastebima, jog žmonės, užsikrėtę šia atmaina, sirgtų sunkiau. Apie trečdalis užsikrėtusiųjų jau pasveiko. Didelė dalis užsikrėtusiųjų šia atmaina jokių simptomų nejaučia, tarp jų ir keli paskiepyti asmenys.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  NVSC padalinio vadovė pridūrė, kad E484 viruso mutacija gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai, ja gali sirgti tiek vakcinuoti, tiek žmonės, kurie jau persirgo koronavirusu.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1 646 "britiškosios" ir dešimt "Pietų Afrikos" padermės atvejai.

  Antrasis karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

  Per visą laiką Lietuvoje buvo nustatyta per 235,3 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau kaip 3,7 tūkst. mirė.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Dar šia tema

  Į Lietuvą pristatyta vienuoliktoji "AstraZeneca" vakcinų siunta
  "Bloomberg": Ukraina puolė vaikytis nereikalingų vakcinų
  Santarose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems COVID-19 pacientams
  Tegai:
  mutacija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos