11:44 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Asociacija tvirtina, kad politikas nepagrįstai ir neetiškai Lietuvos vežėjus vadino nusikaltėliais ir kaltino veikiant neteisėtai

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija "Linava" kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų bei į TS-LKD etikos komisijas dėl Seimo nario Mykolo Majausko pareiškimų, kuriuos sektoriaus atstovai laiko žeminamais.

  Asociacijos atstovai teigia, kad politikas nepagrįstai ir neetiškai Lietuvos vežėjus vadino nusikaltėliais ir kaltino veikiant neteisėtai. Teisininkų vertinimu, tokie politiko veiksmai nesuderinami su etikos standartais ir šalyje galiojančiais teisės aktais bei daro didžiulę žalą vienam didžiausių šalies verslo sektorių.

  Vilkikas
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Linavos" duomenimis, Majausko pareiškimas buvo padarytas balandžio 14 dieną Seimo Biudžeto ir finansų komitete bei viešoje erdvėje, kuriuose jis šalies vežėjus vadina nusikaltėliais, taip melagingai ir tendencijai dezinformuodamas visuomenę, šmeiždamas šalies transporto įmones.

  Šio posėdžio metu nepaisydamas nekaltumo prezumpcijos Majauskas nurodė, kad "<...> tie asmenys, kuriuos Jūs vadinate verslininkais, šiuo atveju aš matau, kad tai yra nusikaltėliai", <...> tie žmonės, kuriuos Jūs vadinate verslininkais, vykdo apgaulingą apskaitą, neteisėtas duomenų ir pajamų pateikimas, sukčiavimas, turto pasisavinimas, dokumentų klastojimas. Aš su dideliu malonumu pakartosiu šiuos dalykus, jeigu reikės ir skirtinguose formatuose", — asociacijos pateiktuose skunduose cituojamas parlamentaras.

  Teisininkai pažymėjo, kad tokiais pasisakymais parlamentaras pažeidžia Lietuvos Konstituciją ir Valstybės politikų elgesio kodeksą. 

  Lietuvoje veikia daugiau kaip 4 500 transporto bendrovių, kuriose dirba daugiau nei 77 000 vairuotojų.

  "Linava" reguliariai praneša apie transporto sektoriaus problemas, kurias, viena vertus, sukelia pandemija, kita vertus, naujos mokestinės priemonės. Dėl to įmonės patiria nuostolių. Nuo pandemijos pradžios 172 įmonės, turinčios tarptautines transporto licencijas, nutraukė savo veiklą, dėl ko neteko daugiau nei 1,5 tūkstančio darbo vietų.

  Dar šia tema

  Lietuvos valdžia įvertino naujos COVID-19 padermės atsiradimą
  Vilniaus autobusų vairuotojai surengė piketą dėl eilinių darbuotojų atleidimo
  Galvokite, ką šnekat. Lietuvos valdžia išsigando nepadorių žodžių
  Tegai:
  Mykolas Majauskas, vežėjai

  Svarbiausios temos