00:49 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje viena doze paskiepyta 21,26 proc. gyventojų

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Gegužę kas savaitę Lietuva planuoja gauti per 100 tūkstančių vakcinų, pranešė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

  Penktadienį premjerė lankėsi Trakų, Elektrėnų ir Kaišiadorių savivaldybėse. Ji susitiko su merais, apžiūrėjo vakcinacijos centrus ir vietas, kuriose planuojama masinė vakcinacija. Taip pat Šimonytė nuotoliniu būdu susitiko ir su medikų, pedagogų bei policijos atstovais.  

  "Kalbant apie vakcinaciją — visos savivaldybė skirtingos, vienoms labiau sekasi skiepyti  pedagogus ar socialinius darbuotojus, kitoms senjorus. Visos panašios tuo, kad laukia daugiau vakcinų. Gegužę kas savaitę planuojama gauti per 100 tūkstančių vakcinų, birželį kiekiai dar labiau turi išaugti. Aplankytos savivaldybės masinei vakcinacijai yra pasirengusios", — sakė premjerė.

  Vyriausybės vadovė lankėsi Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro Diagnostikos kabinete veikiančiame vakcinacijos centre, apžiūrėjo Kultūros rūmus, kuriuose planuojama masinė vakcinacija. 

  Susitikime su Trakų rajono mere Edita Rudeliene ir Trakų rajono bendruomene aptarti aktualiausi COVID-19 valdymo klausimai.   

  Apie vakcinacijos eigą diskutuota su Elektrėnų savivaldybės meru Kęstučiu Vaitukaičiu, su policijos, švietimo sistemos darbuotojų ir gydytojų bendruomenėmis. Proceso logistika įvertinta lankantis ledo arenoje, kurioje planuojama masinė vakcinacija.

  Pandemijos iššūkius premjerė aptarė su Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojais, Kaišiadorių rajono meru Vyteniu Tomkumi ir Kaišiadorių rajono bendruomene.

  Премьер-министр Литвы Ингрида Шимоните в Кайшядорисе
  Premjerė su Kaišiadorių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojais

  Statistikos departamento duomenimis, Trakų, Elektrėnų ir Kaišiadorių savivaldybėse bent viena doze paskiepyta apie 20 proc. asmenų, Lietuvoje — 21,26 proc. gyventojų. 

  Lietuvoje iš viso nustatyta beveik 240 tūkstančių koronaviruso atvejų, pasveiko per 215 tūkstančių žmonių, mirė daugiau nei 3,8 tūkstančio. Visiškai paskiepyti jau daugiau nei 237 tūkstančiai gyventojų.

  Respublikoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Paskutinį kartą valdžios institucijos apribojimų režimą pratęsė iki vasaros pradžios, tačiau, remdamosi epidemiologiniais rodikliais, jos teikia tam tikrus atlaisvinimus.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)
  Tegai:
  vakcinacija, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos