17:07 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (407)

  Miške prie sienos su Baltarusija Kabelių užkardos pasieniečiai aptiko 6 000 pakelių baltarusiškų cigarečių. Manoma, kad nelegalius rūkalus likimo valiai paliko artėjančių VSAT patrulių pabūgę kontrabandininkai

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Ketvirtadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai ties Varėnos rajono Ašašninkų kaimu aptiko 6 ryšulius, praneša VSAT.

  Ši vieta yra miške už pusantro kilometro nuo sienos su Baltarusija. Ryšuliai buvo aptraukti polietileno plėvele, prie jų pritvirtintos savadarbės petnešos. Jas kontrabandininkai naudoja, kad būtų patogiau nešti neteisėtą krovinį.

  Vietovės patikrą atliko tarnybinis belgų aviganis Itas. Daugiau nieko įtartino neaptikta, sienos su Baltarusija pažeidimo požymių nebuvo.

  Likimo valiai paliktuose ryšuliuose pasieniečiai rado 6 000 pakelių cigarečių "Minsk 5 Superslims" ir "NZ Gold", paženklintų baltarusiškais akcizo ženklais. Manoma, kad kontrabandininkai nusprendė nerizikuoti šį krovinį toliau gabenti į Lietuvos gilumą pabūgę apylinkėse patruliuojančių Kabelių pasieniečių.

  Kontrabandinis krovinys iš kaimyninės šalies į Lietuvą galėjo būti tiesiog permestas per sienos liniją jos nepažeidžiant. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės saugomos Kabelių pasienio užkardoje.
   

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (407)
  Tegai:
  rūkalai, kontrabanda

  Svarbiausios temos