16:35 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1944)

  Andriukaitis priminė, kad vaistų vertinimą turėtų atlikti specialistai, o "Sputnik V" atliekama Europos reguliavimo institucijos patikros procedūra

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Buvęs europarlamentaras iš Lietuvos, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis atstovas Europos regionui Vytenis Andriukaitis politikų kalbas apie įvairias vakcinas nuo koronaviruso pavadino "pigiu demagoginiu balaganu, kai visame pasaulyje vyksta pandemija", praneša TASS.

  Sputnik V
  © Sputnik / Чедлы Бен Ибрахим

  Pasak Andriukaičio, politika koronaviruso vakcinų kontekste yra nepriimtina. "Kai vieni politikai komentuoja "Sputnik V" viena kryptimi, kiti — "AstraZeneca" kita kryptimi, yra pigi demagoginė būdelė", — sakė Andriukaitis.

  PSO specialusis atstovas pažymėjo, kad vaistus turėtų vertinti specialistai. Jis priminė, kad "Sputnik V" atliekama patikros procedūra Europos vaistų agentūroje.

  "Jei bus pripažinta, kad ši vakcina atitinka ES reikalavimus, kurie yra griežtesni nei Kinijoje, Rusijoje, JAV, ji bus tokia pati, kaip ir kiti koronaviruso vaistai", — sakė PSO atstovas.

  Penktadienį Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė, kad kai kurie respublikos regionų gyventojai norėtų pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V". Tačiau valdžia neketina jos pirkti. Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad Lietuva pasikliaus vakcinomis, kurios perkamos vykdant bendrus ES pirkimus.

  Šiuo metu Lietuvoje naudojamos keturios vakcinos: "Pfizer / BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson". Lietuvos valdžia ne kartą pareiškė, kad neplanuoja įsigyti "Sputnik V", nepaisant to, kad Europos vaistų agentūra (EVA) tai vertina.

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 240 tūkstančių COVID-19 atvejų, pasveiko per 217 tūkstančių žmonių ir mirė daugiau nei 3,8 tūkstančio žmonių. Visiškai paskiepyti jau daugiau nei 246 tūkst. Respublikoje yra antrasis karantinas, kuris buvo įvestas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Paskutinį kartą valdžios institucijos apribojimų režimą pratęsė iki vasaros pradžios, tačiau, remdamosi epidemiologiniais rodikliais, jos sušvelnina tam tikrus apribojimus.

  Praėjusių metų rugpjūtį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 profilaktikos, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

  Šiuo metu vakcina patvirtinta 60 šalių, kuriose kartu sudėjus gyvena apie tris milijardus žmonių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

  Anksčiau "Sputnik Lietuva" rašė apie rusakalbių klaipėdiečių apklausą, kuri parodė, kad daugiau nei pusė apklaustųjų pasitiki Rusijos "Sputnik V" vakcina. Tik 1,4 proc. teigė, kad patikimiausia — J&J vakcina.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1944)
  Tegai:
  Sputnik V, vakcina, Lietuva

  Svarbiausios temos