23:28 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Pabrėžiama, jog keliautojai, grįžtantys į Lietuvą, privalės užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centre (NVSC) ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Nuo pirmadienio griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Seišelių, o atvykstantiems iš Bulgarijos, Čekijos, Jordanijos, Juodkalnijos, Kosovo ir Libano galios įprasti izoliacijos reikalavimai, praneša Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

  Atnaujintame paveiktų šalių sąraše atsiranda pakeitimas, numatantis, jog asmenims, grįžtantiems iš užsienio į Lietuvą, užsiregistruoti NVSC interneto svetainėje, užpildant elektroninę anketą ir pateikiant teisingus duomenis, ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios.

  Patikslintose izoliacijos išimtyse yra numatyta, kad izoliacijos išimtis bus taikoma ir kasdien į mokyklą kitoje šalyje mokinius vežantiems asmenims, taip pat ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Aviacijos valdybos darbuotojams.

  Taip pat nebeliks nuostatos, kad asmenims, kuriems taikoma izoliacijos išimtis, izoliacija panaikinama tik gavus išimtį įrodančius dokumentus. Nuo šiol lieka reikalavimas, tik esant poreikiui, pateikti izoliavimo išimtį įrodančius dokumentus NVSC specialistams ar pareigūnams, atliekantiems izoliuotų asmenų tikrinimą dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi. Asmuo, apie jam priklausančią izoliavimo išimtį, turės pažymėti pildydamas NVSC anketą.

  Šiuo metu, jei asmuo atvyksta iš šalies, iš kurios atvykus yra taikomos sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, ir jis izoliuojasi tose pačiose patalpose kartu su nekeliavusiais asmenimis, nekeliavę asmenys irgi turi izoliuotis tam pačiam laikui. Atnaujintose izoliavimo taisyklėse yra patikslinama, kad jei kartu nekeliavę asmenys yra persirgę COVID-19 liga ar pilnai vakcinuoti, jiems izoliuotis nereikės.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Dar šia tema

  Stankūnas padėtį su koronaviruso pandemija Lietuvoje įvertino kaip visai neblogą
  Sergamumas koronavirusu Lietuvoje didžiausias tarp Baltijos šalių
  Mokslininkai išsiaiškino, kaip koronavirusas paveikia smegenis
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos