15:27 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas tik vienam sezonui. Jei paplūdimių būklė, atlikus patikrinimą, nebeatitinka privalomųjų kriterijų, Mėlynoji vėliava privalo būti nuleidžiama

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Sostinės Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų paplūdimiams suteiktas prestižinis Mėlynosios vėliavos įvertinimas. Apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tai — pirmieji gėlavandeniai paplūdimiai Lietuvoje, pažymėti Mėlynąja vėliava. Įvertinimą žyminti vėliava atsiras pradedant paplūdimių sezoną birželio pradžioje.

  Mėlynoji vėliava tai visame pasaulyje žinomas ir pripažįstamas ekologinis ženklas. Šiais metais ši vėliava kabės daugiau kaip 4 600 paplūdimių 46 pasaulio šalyse.

  Tarptautiniai Mėlynosios vėliavos sertifikatai bei teisė Balsio ir Žirmūnų paplūdimiuose iškelti mėlynąsias vėliavas dviem Vilniaus viešiesiems paplūdimiams buvo suteikta įgyvendinus 33 reikalavimus.

  Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas tik vienam sezonui. Jei paplūdimių būklė, atlikus patikrinimą, nebeatitinka privalomųjų kriterijų, Mėlynoji vėliava privalo būti nuleidžiama.

  Lietuvoje Mėlynosios vėliavos programa vykdoma nuo 2000 metų. Mėlynosiomis vėliavomis įvertinti 7 šalies paplūdimai: centriniai Nidos ir Juodkrantės, Palangos Birutės parko, Klaipėdos miesto savivaldybės I Smiltynės ir II Melnragės, Vilniaus miesto savivaldybės Žirmūnų ir Balsio (Žaliųjų ežerų) paplūdimiai.

  Oficialus maudymosi sezonas Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose prasideda birželio 1 dieną ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos.

  Dar šia tema

  "Kodėl neplaukiame greičiau": Vilniuje įvyko transporto darbuotojų mitingas
  Vilnius žada gaivių akimirkų — mieste jau veikia stacionarios vandens gertuvės
  Vilnius kviečia registruotis skiepui "Litexpo": pirmenybė senjorams ir švietimo sričiai
  Tegai:
  ežeras, Žalieji ežerai, Vilnius

  Svarbiausios temos