11:37 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad vienas iš darbų yra šakų klojinių įrengimas pralaužose, išpustymuose, žmonių išvaikščiotose perėjose

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Pajūryje prasidėjo kasmetiniai pakrančių tvarkymo darbai, praneša Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.

  "Jau įprasta, kad kiekvieną pavasarį tenka skaičiuoti įsisiautėjusios jūros paliktus pėdsakus — sulaužytus laiptus, šimtus metrų nuplauto apsauginio pajūrio kopagūbrio. Praėjęs ruduo, žiema ir ankstyvas pavasaris tapo reta išimtimi, kuomet visoje lietuviškoje Kuršių nerijos atkarpoje Baltijos jūros krantas nepažeistas", — teigiama pranešime.

  Начались ежегодные прибрежные работы
  Pervalkos rekreacinėje zonoje audrų ir poilsiautojų veiklos pažeistas apsauginis pajūrio kopagūbris

  Tuo pačiu pažymima, kad nors ir neprisidėjo naujų darbų ir šiais metais bus tęsiami apsauginio kopagūbrio priežiūros darbai. Pažymima, kad vienas jų yra šakų klojinių įrengimas pralaužose, išpustymuose, žmonių išvaikščiotose perėjose.  

  "Kai kuriose vietose apsauginio kopagūbrio pažeidimai tokie dideli, kad reikalauja kelerių metų nuoseklaus darbo: metai iš metų klojami šakų klojiniai, kurie per pusmetį užnešami smėlio, po to dar vienas sluoksnis ir taip iki tol, kol apsauginis kopagūbris tampa lygus, be didelių duobių ir išpustymų", — rašoma pranešime.

  Pabrėžiama, kad toks barjeras gali efektyviai kaupti iš jūros išmetamą smėlį ir saugoti nuo jūros audrų, kaip tai daro jau beveik 200 metų.

  Tegai:
  darbas, paplūdimys

  Svarbiausios temos