23:31 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl registracijos skiepijimui atnaujinimo bus sprendžiama sulaukus naujos vakcinos nuo COVID-19 siuntos

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Nesulaukus pakankamo vakcinų kiekio, Klaipėdos gyventojai skiepams nuo COVID-19 šiuo metu naujai neregistruojami, antradienį pranešė miesto savivaldybė. 

  Pažymėta, kad turimo vakcinų kiekio ("Pfizer", "Moderna", "Vaxzevria" ("AstraZeneca") pakanka tik revakcinacijai. Taip pat bus paskiepyti anksčiau sistemoje vakcinavimasklaipedoje.lt užsiregistravę gyventojai – jų registracija nėra atšaukiama. 

  Kaip praneša Klaipėdos savivaldybė, pakeisti vakcinacijos planus teko vakar, balandžio 26 dieną, sulaukus informacijos apie vakcinų perskirstymą. SAM informavo, kad įvertinus sudėtingą Vilniaus miesto epidemiologinę situaciją ir situaciją stacionaruose, buvo priimtas sprendimas daugiau vakcinų "Comirnaty" ("Pfizer")  skirti Vilniaus miesto gyventojų vakcinacijai. 

  Klaipėdos vakcinacijos centrai vietoje planuotų 4536 dozių vakcinos gavo 2160 dozes. Dėl gauto mažesnio vakcinų kiekio Klaipėdoje teko atšaukti ir prekybininkams numatytą papildomą skiepijimosi galimybę be išankstinės registracijos.

  Dėl registracijos skiepijimui atnaujinimo bus sprendžiama sulaukus naujos vakcinos siuntos.

  Naujoje elektroninėje sistemoje buvo kviečiami registruotis prioritetinei 65+ amžiaus grupei priklausantys klaipėdiečiai bei miesto gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, kurie nori gauti pirmą vakcinos dozę. Sulaukus daugiau vakcinų dozių, šių prioritetinių grupių registracija sistemoje bus tęsiama toliau.

  Tuo tarpu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) onkologinėmis ligomis bei ŽIV sergančių asmenų vakcinacija tęsiasi. 

  Klaipėdos vakcinavimo centruose šią savaitę gautas mažesnis vakcinos kiekis šiam procesui įtakos neturi, nes penkioms didžiosioms Lietuvos ligoninėms, tarp jų ir KUL, vakcina skiriama atskirai ir ja vakcinuojamos tik SAM nustatytos pacientų grupės.

  Anksčiau sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie vakcinų perskirstymą sostinės naudai dėl sunkios epidemiologinės padėties. Buvo nuspręsta 44 proc. visų per savaitgalį ir pirmadienį gautų vakcinų, tai yra 46 512 dozių, skirti vakcinacijos centrams Vilniuje. Tuo pat metu 19,8 tūkst. dozių buvo numatytos skirti kitoms savivaldybėms.

  Savo ruožtu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pareiškė, kad žinia apie vakcinas "sukrėtė Klaipėdą, kaip ir visą likusią Lietuvą išskyrus Vilnių".

  Dar šia tema

  Brazilijos gubernatorius nusprendė kovoti dėl "Sputnik V" pristatymo patvirtinimo
  Kremlius pareiškė apie "Sputnik V" gamybą "įtemptu režimu"
  EVA baigtas pirmasis Rusijos "Sputnik V" vakcinos ekspertizės etapas
  Žiniasklaida: daugiau nei 70% nesiskiepijusių amerikiečių nenori "J&J" vakcinos
  Tegai:
  vakcinacija, Vilnius, Klaipėda

  Svarbiausios temos