21:57 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Toms savivaldybėms, kurios susigrąžins penktokus–vienuoliktokus, reikės periodiškai testuoti mokinius ir mokyklų darbuotojus, jei ugdymas bus vykdomas uždarose erdvėse

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Nuo gegužės 10-osios į mokyklas galės sugrįžti penktų–vienuoliktų klasių mokiniai. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė.

  Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo — nuotolinio ar mišraus — priims savivaldybės. 

  "Kiekviena savivaldybė ar mokykla pati priims tvarką, kaip organizuojamas ugdymas ir kaip derinamas kontaktinis ir nuotolinis ugdymas, kokios klasės ir kuriomis savaitėmis ar dienomis mokosi mokykloje, kada — iš namų. Mokykloms ir jų steigėjams pateiksime konkrečias rekomendacijas, siūlysime laikytis vadinamojo šachmatinio tvarkaraščio, kad į mokyklas vienu metu neateitų visos klasės ir būtų išvengta klasių ir srautų maišymosi", — sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

  Mokiniams ir ugdymo įstaigų darbuotojams teks testuotis, kai ugdymas vyktų klasėse, bus privalomos kaukės. Jei pamokos būtų rengiamos lauke, testuotis nebūtų privalu. 

  Testuotis neprivaloma pradinukams, kurie lanko mokyklas savivaldybėse, esančiose mažesnio sergamumo zonoje. 5–11 klasių mokiniams testavimas privalomas visose savivaldybėse, abiturientams testavimas tik rekomenduojamas — daugiau kaip pusė jų pasiskiepijo arba yra įgiję imunitetą.

  Siūlomas trejopas testavimas: kaupinių metodu, greitaisiais antigenų testais mokyklose, prižiūrint asmens sveikatos specialistui ir greitaisiais testais prižiūrint mokytojui. Kiekviena savivaldybė galės pasirinkti jai priimtiną testavimo būdą.

  Leista organizuoti kontaktinius egzaminus stojantiems į bendrojo ugdymo mokyklas — grupėse iki 10 mokinių. 

  Egzaminai mokiniams, kurie baigia ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas ar stoja į bendrojo ugdymo programas vykdančias mokyklas, gali būti rengiami patalpose ne daugiau kaip 10 mokinių. 

  Išbristi iš "juodosios zonos": Lietuva laukia "proveržio" kovoje su COVID-19 >>

  Egzaminų rengėjai privalės užtikrinti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

  Švelnesnės karantino sąlygos 

  Taip pat pakoreguotas ir sąrašą savivaldybių, kur galėtų būti taikomos švelnesnės nei kitoje šalies dalyje karantino sąlygos, sąrašą. Tai savivaldybės, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 000 gyventojų yra mažiau nei 200 atvejų.

  Iš šio sąrašo išbrauktos Joniškio rajono, Kelmės rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Šakių rajono ir Šiaulių miesto savivaldybės, o įrašytos Jurbarko rajono, Šilalės rajono ir Telšių rajono savivaldybės.

  Ekspertų taryba: COVID-19 trečiosios bangos pikas prognozuojamas gegužės pabaigoje >>

  Tad "gerųjų" savivaldybių sąraše lieka Birštono, Biržų rajono, Jurbarko rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono savivaldybės.

  Respublikoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Paskutinį kartą valdžia apribojimų režimą pratęsė iki vasaros pradžios, tačiau, remdamasi epidemiologiniais rodikliais, švelnina kai kuriuos apribojimus.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 242,9 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,8 tūkstančio žmonių. 

   

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Dar šia tema

  "Tendencija vis dar neguodžianti": LSMU Kauno ligoninėje pagausėjo sunkių COVID-19 ligonių
  Šimašius izoliuojasi dėl kontakto su sergančiuoju COVID-19
  Išvardytos pagrindinės mirties priežastys Lietuvoje, tarp jų ir COVID-19
  Lietuvoje per parą nustatyta apie 1,6 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 15 žmonių
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos