00:56 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Šį preparatą gavo stacionare gydomi ir rizikos grupėje esantys žmonės. Antro skiepo daryti šiuo preparatu nereikia

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų stacionaro skyriuose pradėta skiepyti vakcina "Johnson & Johnson", praneša gydymo įstaigos spaudos tarnyba.

  Santaros klinikų direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolita Jakutienė papasakojo, kad būtent šia vakcina buvo paskiepyti stacionaro skyriuose gydomi prioritetinių grupių pacientai.

  Imuniniam atsakui susidaryti pakanka vienos šios vakcinos dozės, pacientams nereikės papildomai atvykti į gydymo įstaigą.

  Apsauga nuo COVID-19 ligos prasideda maždaug 14 dienų po skiepijimo. Be to, ši vakcina ypač patogi naudoti: viename buteliuke yra penkios dozės, nereikia skiesti. 

  Santaros klinikose gydomi pacientai skiepijami pagal prioritetinių asmenų grupių sąrašą.

  Į jį įeina  didžiausios rizikos pacientai: galutinės stadijos lėtine inkstų liga sergantys pacientai, kuriems taikoma hemodializė ar peritoninė dializė; pacientai, kuriems atliktos organų arba kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos; sergantys piktybinėmis kraujo ligomis, kuriems tęsiamas chemoterapinis, imunoterapinis ar taikinių piktybinių kraujo ligų gydymas arba kuriems toks gydymas baigtas ne seniau kaip prieš 24 mėnesius; sergantys imunodeficito ligomis su antikūnų gamybos defektu; asmenys, sergantys remisijos nepasiekusia onkologine liga ir kuriems taikomas aktyvus priešvėžinis gydymas (imunoterapija, taikinių terapija, chemoterapija, hormonoterapija, spindulinė terapija, chirurginis gydymas ir kt.) arba persirgę onkologine liga ir aktyviai stebimi, kai po aktyvaus priešvėžinio gydymo pabaigos yra praėję ne daugiau kaip 24 mėnesiai; asmenys, sergantys žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukelta liga.

  Taip pat vakcinacinuojami 65 metų  ir vyresni asmenys, jaunesni kaip 65 metų asmenys, turintys tam tikrų rizikos veiksnių; sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis, lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, lėtinėmis kepenų ligomis, kuriems diagnozuota tetraplegija, nutukimas ir kūno masės indeksas yra 35 ir daugiau, taip pat asmenys, sergantys nervų ir raumenų sistemos ligomis (uždegimine polineuropatija, kitomis polineuropatijomis, generalizuota miastenija, pirminėmis raumenų ligomis, kitomis miopatijomis, mioneuralinių jungčių ir raumenų sutrikimais sergant kitomis ligomis) ir patiriantys kvėpavimo sutrikimus;  asmenys, kuriems diagnozuotos imunodeficitinės būklės dėl hiposplenizmo, asplenijos po procedūros, blužnies atrofijos,  išskyrus įgimtą aspleniją, kiti patikslinti imunodeficitai, asmenys, sergantys onkologine liga, kuriems po aktyvaus gydymo ir (ar) ligos remisijos praėjo daugiau nei 24 mėnesiai, bet ne daugiau nei 60 mėnesių; organo (-ų) ar audinio (-ių) transplantacijos laukiantys recipientai.

  Artimiausiomis dienomis bus pradėti skiepyti ir 55-64 metų amžiaus asmenys.

  Dalis vakcinų bus skiriama pacientams, besigydantiems Vilniaus ir Alytaus apskričių ligoninėse.

  Anksčiau vakcinų perskirstymo Vilniaus naudai, nes ten yra sunkiausia epidemiologinė padėtis, fone kilo skandalas. Tačiau Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad buvo neįmanoma išvengti tokio sprendimo, o savivaldybių centrinė valdžia iš anksto neįspėjo, nes paprasčiausiai nespėjo.

  Respublikoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Paskutinį kartą valdžia apribojimų režimą pratęsė iki vasaros pradžios, tačiau, remdamasi epidemiologiniais rodikliais, švelnina kai kuriuos apribojimus.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 244 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių. 

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)
  Tegai:
  Lietuva, vakcina, vakcinacija

  Svarbiausios temos