10:21 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Didžioji dauguma Lietuvos gyventojų pateisina apribojimus, įvestus siekiant sustabdyti koronaviruso pandemiją, rodo apklausa

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Beveik 40 procentų Lietuvos piliečių yra pasirengę pasiskiepyti nuo koronaviruso, kai tik atsiras tokia galimybė, rodo "Eurobarometro" duomenys.

  Dar 21 proc. apklaustųjų yra pasirengę skiepytis per 2021 metus.

  Pirmasis rodiklis yra šiek tiek mažesnis nei ES vidurkis, kur nedelsiant pasiskiepyti 45 norėtų procentai europiečių. Latvijoje apie tai pareiškė 35 proc., Estijoje — 52 proc. apklaustųjų. 

  Praeiviai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nors 65 procentai lietuvių sutinka, kad vakcinacija yra vienintelis būdas sustabdyti pandemiją, 67 procentai apklaustųjų mano, kad COVID-19 vakcinos kuriamos, išbandomos ir patvirtinamos per greitai, kad būtų saugios. Tuo tarpu 73 procentai mano, kad COVID-19 vakcinos gali turėti ilgalaikį šalutinį poveikį, kuris dar nėra žinomas. Atsakymai į šiuos klausimus yra panašūs į gautus kitose ES šalyse.

  Du trečdaliai Lietuvos piliečių teigia pasitikintys informacija apie vakcinas, kurią gauna iš sveikatos priežiūros specialistų, gydytojų, slaugytojų ir vaistininkų. 39 proc. šiuo klausimu pasitiki sveikatos priežiūros institucijomis, o 28 proc. — ES teikiama informacija apie vakcinas.

  Septyni iš dešimties Lietuvos piliečių pateisina įvestus apribojimus kovai su pandemija. Tuo tarpu 31 procentas lietuvių teigė, kad apribojimų sunku laikytis.

  ES didžiausia dalis respondentų, teigiančių, kad jiems sunku ištverti apribojimus, buvo Italijoje (63 proc.), Graikijoje (60), Portugalijoje (54). Mažiausiai skundėsi Suomijos (9 proc.), Nyderlandų (13) ir Estijos (15) gyventojai.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1946)

  Dar šia tema

  Išbristi iš "juodosios zonos": Lietuva laukia "proveržio" kovoje su COVID-19
  Paaiškėjo, kiek Seimo narių turi COVID-19 antikūnų
  Lietuvoje per parą nustatyta apie 1,6 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 15 žmonių
  Išvardytos pagrindinės mirties priežastys Lietuvoje, tarp jų ir COVID-19
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos