22:46 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Europos Komisija ES valstybėms narėms padovanos iš viso daugiau nei 20 mln. greitųjų antigenų testų už ne didesnę nei 100 mln. eurų sumą

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Artimiausiu metu į Lietuvą bus pristatyta 174 tūkst. greitųjų antigeno testų, skirtų COVID-19 ligai nustatyti. Šie testai yra Europos Komisijos paramos dalis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  EK Europos Sąjungos valstybėms narėms, tarp jų ir Lietuvai, padovanojo greituosius antigeno testus, skirtus COVID-19 ligai nustatyti. Lietuva jau gavo per 280 tūkst. tokių testų iš EK.

  Gavusi EK paramą, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija yra įsipareigojusi per 6 mėnesius nuo testų gavimo dienos EK išsiųsti ataskaitą apie sunaudotus greitųjų antigeno testų kiekius.

  Testai bus skiriami profilaktiniam asmenų testavimui dėl koronaviruso atlikti. Mėginys bus paimamas iš nosiaryklės, o atsakymas gaunamas vos per 15–20 minučių.

  Atliekant vaikų savanorišką profilaktinį tyrimą greitaisiais antigeno testais, išlieka galimybė juos testuoti paprastesniu būdu — NVSPL jau ankščiau įsigytais ir iki šiol naudojamais greitaisiais antigeno testais, ėminius imant iš nosies landų. 

  Šiuo metu patikimiausiu COVID-19 ligos nustatymo metodu laikomas PGR tyrimas, tačiau dėl išaugusio PGR tyrimų skaičiaus, ribotų laboratorijų pajėgumų ir ilgesnio rezultatų laukimo (iki 24 val.) vis plačiau ir daugiau naudojami greitieji antigeno testai. Dabar jie sudaro daugiau 40 proc. visų atliekamų diagnostinių tyrimų.

  EK sudarė susitarimą su bendrovėmis "Abbott" ir "Roche", kurio pagrindu EK įsigijo ir ES valstybėms narėms padovanos iš viso daugiau nei 20 mln. greitųjų antigenų testų už ne didesnę nei 100 mln. eurų sumą.  

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Dar šia tema

  Šimonytė su EK atstovu aptarė šalies galimybes prisidėti didinant vakcinų gamybos apimtis
  Vilniuje pradėta skiepyti vakcina "Johnson & Johnson"
  Paaiškėjo, kiek lietuvių nori pasiskiepyti nuo COVID-19
  Nuo gegužės 10 dienos į mokyklas galės grįžti visi mokiniai
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos